کاشت دندان ثابت ایمپلنت

کاشت دندان ثابت ایمپلنت می تواند به جای دست دندان ، خیلی از عیوب دست دندان یا پروتز دندان را برطرف نماید.

بهترین زمان برای انجام ایمپلنت دندان زمانی است که قصد دارید کل فک خود را ایمپلنت نماید ، اما اگر دندان های خود را کشیده اید و حالا دست دندان شما در دهانتان لق شده است ، می توانید از کاشت دندان ثابت ایمپلنت استفاده نماید.

به منظور انجام ایمپلنت دندان به نحو مطلوب و رضایت بخش بایستی بهترین زمان را انتخاب نمود که تشخیص آن توسط متخصصان امکان پذیر خواهد بود.

نحوه کاشت دندان ثابت ایمپلنت

گروه ایده آل به منظور تشخیص زمان مناسب برای انجام ایمپلنت از متخصصانی بهره گرفته است که تجربه بالایی در این زمینه برخوردار هستند. نکته قابل توجه آن است که با کشیده شدن دندان ها به هر علتی، دندان های که در مجاور آن قرار گرفته اند، به سمت فضای خالی کشیده می شوند. به علت ایجاد این رخداد پس از یک الی دو سال فضای بین دندان ها کاهش می باشد و همین امر سبب می گردد تا جایگذاری ایمپلنت یا پروتز دندان بسیار دشوار گردد.

به سبب ایجاد این اتفاق بهترین راه حل آن است که بلافاصله پس از کشیدن دندان برای کاشت دندان اقدام نمود.

برای انجام ایمپلنت دندان به چه مدت زمان نیاز است؟

برای انجام ایمپلنت دندان و دریافت نتایج مطلوب به طور کلی به ۶ هفته الی ۶ ماه زمان نیاز خواهد داشت. می توان اشاره نمود که در صورتی که برای انجام کاشت دندان نیاز به پیوند استخوان باشد، نیاز به زمان بیشتری خواهد بود.

نکته قابل توجه آن است که روشی که دندان پزشک برای انجام ایمپلنت انتخاب می نماید، زمان انجام کاشت دندان متفاوت خواهد بود. به طور کلی انجام ایمپلنت تک مرحله ای ۲ الی ۳ ماه به به طول می انجامد.

به منظور انجام کاشت دندان متخصص بایستی نکات مختلفی را نیز مورد توجه قرار دهد که در مدت زمان به نتیجه رسیدن آن نیز موثر خواهد بود. به طور مثال در صورتی که فرد دارای سابقه مصرف سیگار یا داشتن آلرژی نسبت به تیتانیوم باشد، انجام ایمپلنت دندان ها در بازه زمانی کوتاه موفقیت آمیز نخواهد بود و نمی توان به نتیجه مطلوبی دست یافت. هچنین سن فرد نیز بر موفقیت کاشت دندان ها موثر است.