در فصل تابستان روزها طولانی‌تر هستند، آفتاب گرم بر ما می‌تابد و کودکان به جای آنکه در کلاس درس نشسته باشند در خارج از خانه مشغول بازی هستند. فصل تابستان زمان مناسبی از سال، برای آغاز درمان ارتودنسی است. به دلیل آنکه کودکان در تابستان به مدرسه نمی‌روند و بسیاری از والدین در تعطیلات هستند و به مسافرت می‌روند، برنامه ریزی و قرار ملاقات گذاشتن، از هر زمان دیگری در سال آسان‌تر است. آغاز درمان ارتودنسی در تعطیلات تابستانی، هم برای بیمار و هم برای والدین او مزایای بسیاری دارد. برای آنکه در ابتدا بیمار به سیم‌کشی‌ها و سایر تجهیزات ارتودنسی عادت کند، مدتی زمان لازم است و این را نمی‌توان نادیده گرفت. حتی اگر بیمار کاملاً به اینکه چه غذاهایی می‌تواند بخورد تا بهداشت دهان و دندان را رعایت کرده باشد، واقف باشد، ممکن است در ابتدای درمان با برخی مشکلات روبرو شود. تابستان زمان و آزادی بیشتری را در اختیار بیمار می‌گذارد تا بدون نگرانی در مورد مسائل دیگر، خود را با سیم‌کشی‌ها سازگار کند.

 

چرا تابستان بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی است؟
برنامه ریزی ساده‌تر است

در طول تابستان معمولاً برنامه‌ریزی برای مراجعه به مطب دندانپزشک، کمتر گیج کننده خواهد بود؛ زیرا بسیاری از خانواده‌ها به مسافرت می‌روند و کودکان در اردو به سر می‌برند و همین امر باعث می‌شود زمان بیشتری برای تعیین نوبت و مراجعه به پزشک وجود داشته باشد.

هنگامی که برای کودکان، سیم‌کشی تجویز می‌شود؛ تابستان انعطاف پذیری بیشتری را برای آنها به همراه می‌آورد چرا که آنها به مدرسه نمی‌روند و نوبت‌های مراجعه آنها به متخصص ارتودنسی با زمانبندی مدرسه تداخل نخواهد داشت. دانش آموزان معمولاً در طول سال تحصیلی زمان آزاد زیادی برای برنامه‌ریزی ملاقات با پزشک ندارند. معمولاً دانش آموزان باید از کلاس‌های خود بگذرند تا بتوانند به پزشک مراجعه کنند. به این مسائل باید پیگیری‌های پس از درمان وسازگاری پیدا کردن با درمان و تجهیزات را نیز بیافزاییم که می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. یک شروع خوب برای ارتودنسی را در تابستان برنامه ریزی کنید.
یک جهش رشد می‌تواند مفید باشد

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود درمان ارتودنسی به کرات در سنین نوجوانی انجام شود، آن است که بهترین نتایج در این زمان به دست می‌آید. دلیل آنکه درمان ارتودنسی در کودکان و نوجوانان بسیار موثرتر است آن است که آنها هنوز در حال رشد هستند. با این حال ممکن است برای شما حیرت انگیز باشد که بدانید واقعاً احتمال جهش رشدی در کودکان در فصل تابستان بسیار بیشتر است.
درمان می‌تواند زودتر آغاز شود

با توجه به اینکه در فصل تابستان لازم نیست کودکان به مدرسه بروند، متخصص ارتودنسی می‌تواند درمان ارتودنسی را در همان اولین ملاقات آغاز کند. این امر باعث می‌شود شما مجبور نباشید بارها به پزشک مراجعه کنید و روند درمان شما را ساده‌تر می‌کند. به علاوه، هر چه درمان خود را سریع‌تر آغاز کنید، می‌توانید زودتر استفاده از سیم‌کشی را به پایان برسانید و این چیزی است که اغلب مردم اهمیت آن را درک می‌کنندً
لازم نیست فرزندتان را از مدرسه خارج کنید

در طول سال تحصیلی، معمولاً والدین مجبور می‌شوند با مدرسه‌ی فرزندشان هماهنگ کنند تا بتوانند به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند. اما در طول تابستان نیازی به انجام این کار نیست و همین باعث می‌شود آغاز درمان ارتودنسی در ماه‌های تابستان بهترین گزینه برای والدین و فرزندان باشد. قطعاً تعیین نوبت ارتودنسی در شرایطی که برنامه‌ریزی مدرسه، ورزش، کار، جلسه، باشگاه و دیگر فعالیت‌های اینچنینی وجود ندارد، بسیار آسان‌تر خواهد بود.
عادت کردن به سیم‌کشی آسان‌تر خواهد بود

گاهی چندین روز یا بیشتر طول می‌کشد که کودکان با سیم‌کشی‌های جدید خود سازگاری پیدا کنند. هنگامی که درمان در طول تابستان آغاز شود، کودکان می‌توانند راحت‌تر با سیم‌کشی‌ها انطباق پیدا کنند.