ویزیت

اگر شما به فکر استفاده از بریس (سیم‌کشی‌) یا درمان‌های اصلاحی ارتودنسی برای خودتان یا فرزندتان هستید، ممکن است در مورد آنچه که در اولین ویزیت متخصص ارتودنسی پیش رو دارید، سوالات یا نگرانی‌هایی داشته باشید.

فهرست مطالب

۱ اولین ویزیت متخصص ارتودنسی
۱.۱ اولین ملاقات با متخصص ارتودنسی
۱.۲ مشورت و چک آپ
۱.۳ بررسی طرح‌های درمانی
۱.۴ بررسی هزینه‌ها

اولین ویزیت متخصص ارتودنسی
اولین ملاقات با متخصص ارتودنسی

در اولین ویزیت متخصص ارتودنسی باید بدانید که می‌توانید به متخصص ارتودنسی خود اعتماد داشته باشید و بدانید که او می‌تواند هر چیزی را که مانع دستیابی شما به یک لبخند ایده‌آل می‌شود را تشخیص داده و درمان کند. متخصص ارتودنسی اطلاعاتی بیش از یک دندانپزشک عمومی دارد؛ آنها متخصصینی هستند که زمان بیشتری را در دانشکده دندانپزشکی گذرانده‌اند و آموزش‌های بیشتری دیده‌اند و در مستقیم و مرتب ساختن دندان‌ها مهارت و تخصص پیدا کرده‌اند. این متخصصان، به تشخیص، جلوگیری و درمان طیف وسیعی از مشکلات دندانی و چهره‌ای می‌پردازند که بر روی ظاهر، سلامتی، رشد و راحتی شما اثر می‌گذارند.
مشورت و چک آپ

در اولین ویزیت متخصص ارتودنسی، متخصص ارتودنسی یک معاینه کامل از دندان‌ها و فک شما انجام خواهد داد. متخصص ارتودنسی ممکن است در مورد هر گونه ناراحتی یا مشکلی که بر روی سلامت عمومی شما اثر می‌گذارد سوال کند؛ برخی مسائل از قبیل: درد در ناحیه فک، صدا دادن مختصر فک‌ها و هر مشکلی دیگری که شما در جویدن یا فرو دادن غذا احساس می‌کنید. متخصص ارتودنسی ممکن است برخی آزمایشات یا پروسه‌های دندانی را به عمل بیاورد تا تصویر بهتری از نیازهای ارتودنسی شما داشته باشد. برای مثال، آنها ممکن است با استفاده از اشعه ایکس و تصویربرداری سه بعدی، اسکن‌هایی از دهان و دندان شما تهیه کنند. این کار باعث می‌شود راحت‌تر بتوان تشخیص داد که چه مشکلاتی باید حل شوند و بتوان بهترین برنامه درمانی را طراحی نمود.
بررسی طرح‌های درمانی

پس از ویزیت متخصص ارتودنسی و تشخیص وضعیت دندان‌ها، دهان و فک شما، متخصص ارتودنسی برنامه‌های درمانی مناسب را بررسی و طراحی خواهد کرد. برخی درمان‌های رایج و محبوب عبارتند از:

اینویزیلاین: اینویزیلاین، درمان جدید و انقلابی از نرم‌افزار سه بعدی برای طراحی الاینرهای سفارشی استفاده می‌کند که تقریباً نامرئی هستند و به همین دلیل نسبت به سیم‌ها و براکت‌های فلزی معمولی، جذاب‌تر و مقبول‌تر هستند .
ارتودنسی شفاف: متخصص ارتودنسی شما برای ارتودنسی شفاف انواع مختلفی ازبریس‌های پیشرفته و شفاف را به شما پیشنهاد خواهد داد، از براکت‌ها و سیم‌های فلزی با مواد بسیار مدرن و پیشرفته تا دایمون شفاف یا بریس شفاف. پیشرفت‌های اخیر در مواد مورد استفاده، باعث شده‌اند که بریس‌ها نسبت به گذشته راحت‌تر و اثرگذارتر باشند.
تجهیزات اصلاحی: متخصص ارتودنسی شما گزینه‌های دیگری فراتر از اینویزیلاین و بریس را نیز به شما پیشنهاد خواهد داد. تجهیزاتی مانند پالاتال اکسپندر و فضا نگهدارها می‌توانند با اصلاح تطابق فک‌ها یا عادات دهانی نامناسب، فضایی برای دندان‌های دائمی فراهم آورند و قوس یا فک بالایی را گسترش دهند. این درمان‌ها اغلب به بیماران جوان‌تر پیشنهاد می‌شود تا رشد دندان‌های آنان هدایت شود.

بررسی هزینه‌ها

هزینه درمان ارتودنسی در مورد هر شخص با توجه به پیچیدگی هر مورد و درمان مورد نیاز، متفاوت است. در اولین ویزیت ارتودنسی، متخصص ارتودنسی شما قیمت خدمات مورد نظر شما را به شما اعلام می‌کند تا بتوانید متناسب بودجه خود، نحوه پرداخت مناسب خود را انتخاب کنید.