اعتمادبنفس

هنگامی که امکان انجام اینویزیلاین برای اولین بار برای عموم مردم فراهم شد، در هرجا و مکانی می‌شد دید که آه از نهاد جوانان و بزرگسالان برخاسته است. سرانجام راه دیگری به جای استفاده از بریس‌های فلزی معمولی پیدا شده بود که بی آزار، موثر و انعطاف پذیر بود. این سیستم الاینرهای تقریباً نامرئی (که به همین نام نیز خوانده می‌شوند) می‌تواند از کنار گذاشتن برخی رویدادهای خاص مانند مجلس‌های رسمی دانشگاه، مراسم بازگشت به کشور، عکس‌های جشن سالانه و جشن فارغ التحصیلی جلوگیری کند. به علاوه این الاینرها بسیار نازک هستند و استفاده از آن‌ها راحت است. همچنین استفاده از این الاینرها نیازمند رعایت هیچ گونه رژیم غذایی خاص نمی‌باشد و نوجوانانی که در فعالیت‌های ورزشی شرکت می‌کنند می‌توانند بدون رعایت هیچگونه نکته یا موارد احتیاطی به فعالیت خود ادامه دهند. امروزه تحقیقات نشان داده است که این الاینرها می‌توانند از دندان سفید و مرتب نیز پشتیبانی کنند و اعتماد به نفس را افزایش دهند، در ادامه به نقش اینویزیلاین در افزایش اعتماد به نفس خواهیم پرداخت.
مرتب کردن دندان‌ها

اثبات شده است که الاینرها می‌توانند در کنار سایر گزینه‌های درمانی (و در برخی موارد بهتر از آنها) باعث صاف شدن و مرتب کردن دندان‌ها شوند. هرچند که در این مورد باید به یک نکته احتیاطی توجه کرد و آن اهمیت انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه است که بتواند الاینرها را متناسب با نیازهای فردی بیماران طراحی کند.
هرچند که هر متخصص ارتودنسی بالاخره باید از یک جایی کار خود را شروع کند، اما بیمار بیشترین بهره را زمانی خواهد برد که متخصص ارتودنسی‌ای را انتخاب کند که چندین سال تجربه و تخصص ارزشمند داشته باشد و الاینرها را به گونه ای طراحی و شخصی سازی کند که بیمار را به بهترین و سریع ترین نحو ممکن به اهداف زیبایی و سلامتی خود برساند. حفظ سلامتی دهانی در سطح عالی، با استفاده از این الاینرها بسیار راحت تر از درمان‌های ارتودنسی معمولی است. به دلیل آن که این الاینرها را می‌توان هنگام صرف غذا و اسنک‌ها از دهان خارج کرد، بنابراین نگرانی از بابت مواد غذایی یا لکه دار شدن الاینرها وجود ندارد. به علاوه، با توجه به اینکه الاینرها را می‌توان هنگام مسواک زدن و استفاده از نخ دندان خارج کرد و لزوماً هم باید این کار انجام شود، می‌توان الاینرها را نیز در همین زمان تمیز کرد و از این رو زمانی که برای این کار روزانه صرف می‌شود، کاهش می‌یابد و این اتفاق قطعاً بیماران پر مشغله را خوشحال می‌کند.
نقش اینویزیلاین در افزایش اعتماد به نفس

احساس داشتن اعتماد به نفس با وجود دندان‌های کج، می‌تواند سخت باشد. همچنین زمانی که شما به دلیل استفاده از بریس‌های معمولی، احساس درد می‌کنید که از وجود سخت افزارهایی که برای دستیابی به نتایج مناسب مورد نیاز هستند، ناشی می‌شود؛ اعتماد به نفس شما آزادی کم‌تری خواهد داشت. به علاوه به دلیل آن که مواد غذایی به سادگی می‌توانند به بریس‌های معمولی بچسبند، این اتفاق می‌تواند بسیار خجالت آور باشد که شما در میان مردم حضور داشته باشد و ندانید که چنین اتفاقی افتاده است اما دیگران می‌توانند آن را ببینند. اما نه تنها ثابت شده است که این الاینرها بسیار راحت تر و بهتر از سایر گزینه‌ها با دهان شما انطباق می‌یابند بلکه آنها تقریباً نامرئی هستند و بنابراین کسی غیر از خودتان نمی‌تواند بفهمد که شما تحت درمان یک متخصص ارتودنسی هستید. یک جنبه مهم دیگر استفاده از اینویزیلاین آن است که به دلیل شفاف بودن آنها، حرکت دندان‌ها به موقعیت صحیح را می‌توان به سادگی مشاهده کرد. تجربه صبر و پشتکار (و همچنین لبخندی زیبا و دندان‌هایی صاف که پاداش نهایی درمان است) می‌تواند احساس خود کارآمدی بیماران را تقویت کند.
نتایج مهم دیگر

الاینرها علاوه بر به همراه داشتن یک لبخند زیبا و دندان‌هایی مرتب و سفید، دستاوردهای ارزشمند دیگری را نیز به ارمغان می‌آورند که بیماران و والدین آنها را خشنود می‌سازد. درمان برای کسانی که مبتدی هستند، عموماً از ۹ تا ۱۵ ماه به طول می‌انجامد که تا ۵۰ درصد سریع‌تر از گزینه‌های درمان ارتودنسی معمولی است. به دلیل آن که طول مدت درمان در مجموع، کوتاه است و هیچ گونه مکانیسم خاصی برای جدا کردن و یا تعمیر آن در موارد اورژانسی وجود ندارد، هزینه درمان کلی درمان معمولاً کمتر از درمان ارتودنسی معمولی است. به علاوه هزینه‌های درمان ارتودنسی رو به کاهش است، زیرا نیاز به انجام تنظیمات و اصلاحات چه در موارد اورژانسی و چه تعمیرهای منظم و معمولی، در مطب متخصص کم‌تر است. این امر به دلیل آن است که چند دسته از الاینرهای پیشرونده به بیمار داده می‌شود و توصیه‌های لازم برای این که چگونه و در چه زمانی الاینرها با الاینرهای جدید تعویض شوند نیز به بیمار داده می‌شود.