هنگامی که اینویزیلاین برای اولین بار ابداع شد، انقلابی در تصورات عموم مردم در مورد بریس به وجود آورد. سرانجام، راهی پیدا شده بود که مشکلات مربوط به نظم و ترتیب دندان‌ها با دقت و بدون به وجود آمدن تغییر در ظاهر لبخند، برطرف شوند. این درمان یک هدف فوری بود و به سرعت اینویزیلاین برای نوجوانان مطرح شد. اینوزیلاین نوجوانان، همان مزایای اینویزیلاین معمولی را دارد اما برخی خصوصیات منحصر به فردی دارد که آن را برای نوجوانان به یک گزینه ایده‌ال تبدیل می‌کند.

فهرست مطالب

۱ اینویزیلاین نوجوانان چیست؟
۲ مزایا
۳ اینویزیلاین نوجوانان و اینویزیلاین بزرگسالان
۳.۱ نشانه‌های رنگی
۳.۲ الاینرهای جایگزین
۳.۳ رشد دندان دائمی

اینویزیلاین نوجوانان چیست؟

اینویزیلاین نوجوانان یک روش زیبایی برای مرتب‌ کردن دندان‌ها است که در آن از براکت‌ها و سیم‌های فلزی استفاده نمی‌شود. اینویزیلاین، تقریباً نامرئی است و محدودیت‌های ناشی از براکت‌های فلزی را به دنبال ندارد. اینویزیلاین نوجوانان در اصل یک سِت از الاینرهای متحرک است که با استفاده از تکنولوژی تصویر برداری سه بعدی مطابق با دندان‌های بالا و پایین فرد و به صورت سفارشی ساخته می‌شود. با حرکت دندان‌ها به موقعیت صحیح‌تر، شما باید هر دو هفته یک ست الاینر جدید استفاده کنید. متوسط مدت زمان و هزینه مورد نیاز برای اینویزیلاین نوجوانان، مشابه بریس‌های معمولی می‌باشد هر چند این موارد بسته به وضعیت هر بیمار و پیچیدگی بیماری متفاوت خواهند بود. در صورتی که بیمار دائما از تجهیزات اینویزیلاین استفاده کند، درمان می‌تواند آسان‌تر و با دفعات مراجعه کمتر به متخصص ارتودنسی خاتمه یابد. راحتی و سهولت استفاده یکی از دلایل مهمی است که مردم، چه بزرگسالان و چه نوجوانان، بیش از پیش الاینرهای شفاف را برای دستیابی به لبخند رویایی خود، انتخاب می‌کنند.
مزایا

اینویزیلاین نوجوانان گزینه درمانی موثری است که کاملاً با بریس‌های معمولی برابری می‌کند، بدون آنکه اثر ظاهری بریس‌های معمولی را داشته باشد. به علاوه، این الاینرها به راحتی وارد دهان شده و می‌توان آنها را به راحتی خارج کرد. این قابلیت باعث می‌شود:

بتوانید در هر زمان، هر چه می‌خواهید بخورید.
مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و مراقبت‌ از دندان‌ها به آسانی امکان پذیر باشد.
بتوانید ورزش کنید و در دیگر فعالیت‌های فوق برنامه شرکت کنید.
فضای بیشتری برای دندان‌های در حال رشد وجود داشته باشد. بسیاری از افراد جوانی که اینویزیلاین نوجوانان را انتخاب می‌کنند، هنوز دندان‌هایی در حال رشد دارند. این مسئله همیشه در استفاده از بریس‌های معمولی، مشکل ایجاد می‌کند؛ چرا که برطرف کردن مشکلات نظم دندان‌ها در دهان‌هایی که وضعیت آنها در حال تغییر است، کار دشواری است. اینویزیلاین نوجوانان یک خصوصیت ویژه دارد که می‌تواند دندان‌های آسیای جدید که شروع به رویش می‌کنند را نیز دربر بگیرد و این دندان‌های جدید را به موقعیت صحیح آنها هدایت کند، بنابراین مشکلات نظم دندان‌ها وجود نخواهد داشت.

اینویزیلاین نوجوانان و اینویزیلاین بزرگسالان

اینویزیلاین نوجوانان و بزرگسالان مشابه یکدیگر هستند ولی تفاوت‌های اندکی نیز با هم دارند:
نشانه‌های رنگی

اینویزیلاین نوجوانان دارای یک نقطه آبی رنگ بر روی هر الاینر است، که پس از دو هفته استفاده، به تدریج محو می‌شوند. این تکنولوژی به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که حرکتی در دندان‌ها اتفاق افتاده است یا نه و می‌توان مرحله بعدی درمان را آغاز کرد یا خیر. این نشانه همچنین به بیمار یادآوری می‌کند که به اندازه‌ای که پزشک توصیه کرده است از الاینر استفاده کند و اگر میزان استفاده کافی نباشد پزشک این مورد را به بیماران تذکر می‌دهد. اینویلاین نوجوانان، به عنوان موثرترین گزینه شناخته می‌شود، اگر به صورت معمول ۲۰-۲۲ ساعت در روز استفاده شود و الاینرها نیز هر دو هفته عوض شوند.
الاینرهای جایگزین

اینویزیلاین نوجوانان دارای شش الاینر جایگزین مکمل می‌باشد، برای افرادی که ست اصلی خود را گم می‌کنند.
رشد دندان دائمی

بسیاری از نوجوانان هنوز دندان‌های دائمی دارند که از زیر خط لثه، ظاهر می‌شوند. به این دلیل فضای اضافی بین الاینرها وجود دارد تا فضای مورد نیاز برای هر دندان دائمی که باید رشد کند، فراهم شود. این امر اینویزیلاین را به گزینه درمان مناسبی برای نوجوانان تبدیل می‌کند.