لمینت دندانلمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند است ، طول عمر بالا و درخشندگی خاص آن لبخند شما را متفاوت نشان می دهد چون لمینت دندان فقط برای شما ساخته می شود و سفارشی است.

لمینت سرامیکی یا لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان پوسته نازک از جنس سرامیک و ساخته شده بصورت سفارشی از مواد نیمه شفاف و همرنگ دندان برای پوشش سطح جلویی دندان ها و بهبود ظاهر و یا برای محافظت از سطح آسیب دیده دندان ها می باشد.

لمینت دندان می تواند برای رفع عیب دندان های به هم ریخته یا کج ، سفید کردن رنگ دندان ، بستن فاصله دندان ها و همچنین به عنوان جایگزینی برای درمان ارتودنسی استفاده شود.

از آنجا که لمینت دندان بسیار نازک و بدون فلز است ، کاملا یک دندان طبیعی و دارای کیفیت و شفاف را به ارمغان می آورد.

مزایای لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارد. بافت لثه با لمینت دندان سازگار است. لمینت دندان روکش های پرسلن مقاوم در برابر لکه هستند. لمینت دندان با دندان های مجاور از لحاظ رنگ مطابقت دارند.

لمینت دندان یک راه سریع ، زیبا و ایمن برای رفع دندانهای نازیبا است.

لمینت دندان لکه های دائمی دندان ، دندان هایی کج ، نامتناسب ، کوچک و ساختارا آسیب دیده را بهبود می بخشد، در دندانپزشکی زیبایی به روش های این چنینی گاهی اوقات به عنوان "لبخند هالیوود" یاد می شود.

مراحل انجام لمینت دندان

1. مشاوره و تهیه عکس OPG
2. آماده سازی دندان ها جهت انجام لمینت دندان
3. قالبگیری و ارسال به لابراتوار
4. انتخاب رنگ و پرو لمینت دندان
5. چسباندن روی دندان و رفع عیب های احتمالی

مواد و مارک های مورد استفاده برای درمان لمینت دندان قبل از هر چیز کیفیت اولویت شماره یک با در کلینیک دندانپزشکی ایده آل است. همه مواد و محصولاتی که ما استفاده می کنیم ، با استانداردهای اروپایی و علامت های تجاری ثابت شده و ثبت شده در سراسر جهان هستند.

انجام لمینت دندان یک درمان انتخابی است. اهداف و انتظارات بیمار باید به طور کامل مورد مطالعه قرار گیرد. محدودیت ها و خطرات باید به بیمار توضیح داده شود و بیمار باید کاملا درک کند. جایگزین هایی مانند ارتودنسی سنتی، سفید کننده و درمان تاج دندان باید قبل از شروع درمان بررسی شود.

دوام و طول عمر لمینت دندان

اگر از لمینت دندان به طور صحیح مراقبت کنید و نکات بهداشتی را رعایت کنید قطعا ماندگاری بالایی خواهد داشت.

انواع لمینت دندان

لومینیرز

LUMINEERS® لومینیرز یک نام تجاری از جنس چینی است. تفاوت بین وینرهای سنتی و LUMINEERS® لومینیرز دندان نازکی بیشتر آن است ، لومینیرز به نازکی لنز چشمی است که بدون نیاز به تراش دندان و حذف ساختار مینای دندان روی دندان های موجود قرار می گیرد.

لمینت سرامیکی کانتكت لنز

تراش دندان در هنگام استفاده از لمینت دندان در گذشته بزرگترین عیب لیمنت دندان به شمار می رفت ، اما امروزه با وجود نسل جدید لمینت های سرامیکی بدون تراش کانتکت لنز ضمن بالا رفتن استحکام این نوع لمینت دندانی ، به دلیل ضخامت به اندازه لنز چشمی دیگر نیازی به تراش دندان نیست.

از مزایای سیستم کانتکن لنز می توان به افزایش درخشندگی ، مقاوت بیشتر ، عدم نیاز به پالیش سالیانه و عدم تغییر رنگ و عدم برجستگی در دهان را می توان نام برد.

فیلم مراحل انجام لمینت دندان

توجه داشته باشید تراش دندان در روش لمینت دندان مدرن بسیار جزئی می باشد.

چرا لمینت دندان؟

لمینت دندان با بهبود ظاهر و سلامتی دندانهای بیمار این امکان را فراهم می کند که دندانهای آسیب دیده بیمار را بازگرداند و لبخند معمولی یا غیر قابل قبول خود را به چیزی زیبا تبدیل کند. در هر حال اگر دندان های شکسته شده دارید و یا به دنبال ایجاد یک لبخند هالیوود هستید ، روش لمینت دندان را پیشنهاد می کنیم.

شرایط انجام لمینت دندان

برای تعیین اینکه آیا شما شرایط لازم برای انجام لمینت دندان را دارید یا نه ، دندانپزشک شما یک مشاوره اولیه را که در آن سلامت دهان شما ارزیابی می شود، برنامه ریزی کرده و تمامی گزینه های در دسترس را مورد بررسی قرار می دهد.

درمان لمینت دندان غیر قابل برگشت است و اکثر دندانپزشکان ترجیح می دهند بیماران را به گزینه های حداقل تهاجمی تشویق دهند.

بنابراین مهم است که از دندانپزشک خود بخواهید در مورد هر گونه جایگزین که نتایج مشابهی را ارائه می دهد شما را آگاه کند.

در هر حال لمینت دندان نیاز به حداقل تراش دندان دارد تا بتواند روی دندان جایگذاری شود.

اگر شما و دندانپزشک تصمیم بگیرید که بهترین گزینه لمینت دندان است پس شروع کنید ، مرحله بعدی شامل بررسی دقیق جزئیات درمان ، از جمله آماده سازی دندان ها برای ساخت لمینت دندان مخصوص شما و آنچه که لازم است برای درست کردن و مرتب سازی دندان ها انجام دهید.

در طول مشاوره ، شما در جریان روند طراحی لبخند قرار خواهید گرفت ، بهتر است دندانپزشک را در جریان خواسته های خود اعم از شکل دندان مورد پسند ، طول دندان ، عرض و رنگ دندان ها و تغییر ظاهر لبخند خود گفتگو کنید ، دندانپزشک سپس به شما کمک می کند اطمینان حاصل کنید که درمان شما انتظارات شما را برآورده می کند. مهم است که به دندانپزشک خود در طول مشاوره لمینت دندان اعتماد کنید.

آیا لمینت دندان امکان دارد بشکند؟

لمینت دندان

اگر مراقبت های لازم انجام نشود و نکات گفته شده پس از درمان لمینت توسط استفاده کننده رعایت نشود احتمال شکستن لیمنت دندان بالا می رود.

اما نگران نباشید لمینت دندان قابلیت ترمیم و اصلاح را دارد.

مراقبت از لمینت دندان

هیچ مراقبت خاصی برای لمینت دندان وجود ندارد و فورا می توان از مسواک زدن طبیعی و نخ دندان استفاده کرد. از آنجا که معمولا ونیرها طی دو جلسه انجام می شود ، طبیعی است که حساسیت طی درمان وجود دارد.

پس از انجام لمینت دندان با رعایت نکاتی ساده ضمن افزایش عمر لمینت دندان از صدمات احتمالی جلوگیری کنید.

پیشنهاد می شود روزی 3 بار مسواک بزنید و از مواد غذایی سفت مانند آجیل و خشکبار ، دهانشویه و این چنین موادی با احتیاط بیشتری استفاده کنید.

درمان های قابل انجام با روش لمینت دندان

مهمترین کاربرد لمینت دندان جهت اصلاح طرح لبخند است.

رفع بدرنگی و بد شکلی دندان ها

بستن فاصله بین دندان ها

مرتب کردن بهم ریختگی و کجی متوسط دندان ها ، ( روش درمان لمینت دندان جایگزین مناسب ارتودنسی )

درمان نواقص مینایی دندان هایپوکلسیفیکیشن

درمان دندان های سایش یافته ، شکسته شده و لب پر شده

موارد عدم کاربرد لمینت دندان

دندان هایی که به شدت پوسیده هستند و سطح زیادی از مینا را از دست داده اند.

مشکلات دندان قروچه و مشکل ساییدگی

مشکلات شدید فکی و دندانی

بیماری های لثه و عدم بهداشت مناسب دندان

در هر حال روش لمینت دندان هیچ صدمه ای به دندان نمیزند ، ضمن اینکه تجربه دندانپزشک و رعایت موارد اصولی لمینت دندان ، بهترین نتیجه را در درمان لمینت دندان خواهد داشت.

آیا لمینت دندان از روی سطح دندان کنده می شود؟

اگر نصب لمینت دندان با مواد با کیفیت و برند های مطرح توسط دندانپزشک زیبایی با تجربه انجام شود جداشدن لمینت دندان از سطح دندان تقریبا غیر ممکن است.

معایب لمینت دندان

قیمت بالای لمینت دندان در در حال حاضر تنها عیب این روش درمان می باشد.

قیمت لمینت دندان با توجه به مزایای لمینت دندان

1- لمینت دندان زیبایی بسیار چشمگیر و طبیعی دارد.

2- لمینت دندان رنگ را به خود نمیگیرد و لکه دار نمی شود.

3- لمینت دندان طول عمر بالا و مقاومت بسیار بالاتر نسبت به کامپوزیت

در هر نتیجه نهایی پس از لمینت دندان قیمت بالاب آن را توجیح می کند.

کلینیک تخصصی ارتودنسی و دندان پزشکی ایده آل بهترین مرکز موجود برای استفاده از خدمات دندان پزشکی است.
متخصصان این کلینیک دارای تخصص فراوان در حوزه دندانپزشکی زیبایی، خدمات تخصصی ارتودنسی و کاشت دندان هستند و تمام این خدمات درمانی را با استانداردهای بالا و استثنایی به افراد متقاضی ارائه می‌کنند.
دامنه خدمات ارائه شده در این کلینیک گسترده هستند، اما همه آنها دارای یک هدف مشترک می‌باشند که عبارت از ایجاد لبخند زیبا و همراه با اعتماد به نفس برای فرد می‌باشد. مشاورین ما همواره در جهت اطلاع رسانی درباره ساعات کاری پزشکان و روش‌های درمان آنها با شما همکاری خواهند کرد.
در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره‌های ۹-۶۶۳۸۱۱۹۵-۰۲۱ و ۹-۷۷۷۳۱۰۰۷-۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به عوامل متعدد بستگی دارد اما بهتر است با کلینیک دندانپزشکی ایده آل تماس بگرید و از کارشناسان ما راهنمایی بخواهید.

TOP