در بسیاری از موارد، ظاهر طبیعی زیبای دندان‌ها به خاطر عادت‌های غذا خوردن و مصرف نوشیدنی، مصرف آنتی بیوتیک، تنباکو، نوشیدنی‌های گازدار، چای، یا حتی قهوه دچار آسیب می‌شود. از طرف دیگر، بعضی افراد با دندان‌هایی متولد می‌شوند که سفید و خوش رنگ نیستند. به هر حال، درمان لمینت دندان می‌تواند پایانی برای مشکلات مربوط به تغییر رنگ و ظاهر نامناسب دندان‌ها باشد.

امروزه از تکنیک‌های ایمن و بدون درد مثل روکش لمینت ونیر پرسلاین برای حفظ ساختار طبیعی دندان و ایجاد ظاهر جذاب برای آن در حداقل زمان ممکن استفاده می‌شود. تمام مراحل لمینت دندان با حداکثر مراقبت، تجربه و دقت به جزئیات صورت می‌گیرد. در بسیاری از موارد خدمات درمانی در این حوزه دارای بهترین کیفیت ممکن بوده و محیطی آرام و مناسب برای اطمینان از راحتی بیمار در هنگام استفاده از این روش درمانی برای ایجاد لبخند جذاب و دهان سالم، فراهم گردیده است.

کلینیک تخصصی ارتودنسی و دندان پزشکی ایده آل بهترین مرکز موجود برای استفاده از خدمات دندان پزشکی است. متخصصان این کلینیک دارای تخصص فراوان در حوزه دندانپزشکی زیبایی، دندانپزشکی متخصص، خدمات ارتودنسی، کاشت دندان، و دندان مصنوعی هستند و تمام این خدمات درمانی را با استانداردهای بالا و استثنایی به افراد متقاضی ارائه می‌کنند. دامنه خدمات ارائه شده در این کلینیک گسترده هستند، اما همه آنها دارای یک هدف مشترک می‌باشند که عبارت از ایجاد لبخند زیبا و همراه با اعتماد به نفس برای فرد می‌باشد. مشاورین ما همواره در جهت اطلاع رسانی درباره ساعات کاری پزشکان و روش‌های درمان آنها با شما همکاری خواهند کرد. در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره‌های ۹-۶۶۳۸۱۱۹۵-۰۲۱ و ۹-۷۷۷۳۱۰۰۷-۰۲۱ با ما در ارتباط باشید.

 

مزایای استفاده از روکش لمینت ونیز چه هستند؟

این روش با حداقل مداخله در وضعیت دندان‌ها، می‌تواند یک ظاهر سالم و طبیعی را برای دندان‌ها در طول یک مدت بسیار کوتاه ایجاد کند. روکش بکار رفته در این روش درمانی از مواد با دوام و مقاوم در برابر تغییر رنگ ساخته می‌شود. به این ترتیب افراد متقاضی می‌توانند وضعیت ظاهری دندان‌های خود را بدون وارد شدن هرگونه آسیب به ساختارهای دندان در دهان فقط با استفاده از ارتودنسی با لمینت دندان اصلاح نمایند. به این ترتیب یکی از مزیت‌های اصلی این روش امکان اصلاح وضعیت ظاهری دندان‌ها و دستیابی به بهترین نتایج ممکن بدون اصلاح ساختار دندان‌ها یا با حداقل دخالت در ساختارهای موجود در دهان می‌باشد. به این ترتیب لایه برداشته شده از روی دندان‌ها محدود به ۰٫۳ تا ۰٫۷ میلی متر خواهد بود. بنابراین، بر خلاف بسیاری از روش‌ها، لمینت ونیر دندان نیازی به برش دندان یا کوچکتر کردن آن ندارد.

در هنگام استفاده از این روش درمانی می‌توان از الگوی دندان‌های طبیعی بیمار یک قالب تهیه کرد. به بیان دیگر، با استفاده از این قالب دندان پزشک می‌تواند قبل از شروع درمان کلیه موارد اصلاح امکان پذیر بر روی دندان‌ها را برای بیمار بطور دقیق مشخص نماید.

به خاطر اینکه روکش پرسلاین به شدت صاف و صیقلی است، احتمال ایجاد پلاک و لک شدن آن به خاطر مواردی مثل سیگار کشیدن، حداقل می‌باشد. این روکش همچنین به خاطر قرارگیری در معرض عوامل خارجی همچون قهوه، چای، و سیگار دچار تغییر رنگ نمی‌شود.

از طرف دیگر مواد بکار رفته برای ساخت لمینت ونیر تا حدودی شکننده هستند. به هر حال، هنگامی که این روکش به دندان چسبانده شود، قدرت تحمل آن در برابر نیرو و فشار بطور قابل توجه افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال، پس از چسباندن روکش جدا کردن کامل آن از دندان دیگر امکان پذیر نخواهد بود. با این وجود، دندان پزشک می‌تواند در صورت نیاز روکش ونیر را با استفاده از ابزارهای مخصوص از دندان جدا کند.

علاوه بر این روکش ونیر به شدت نسبت به خوردگی مقاوم است. به این ترتیب با توجه به مزیت‌های ذکر شده فوق، روکش لمینت ونیر یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش‌های درمان در دندان پزشکی زیبایی می‌باشد.

موارد کاربرد لمینت ونیر دندانی

برای دندان‌هایی که دچار تغییر رنگ شدید شده و استفاده از روش بلیچینگ بر روی آنها بی نتیجه می‌باشد.
برای ترمیم دندان‌هایی که از نظر ساختار و ظاهر از شرایط مناسب برخوردار نیستند.
برای بستن فضای ایجاد شده بین دندان‌ها (فاصله میان دندان‌ها)
برای بازیابی ظاهر طبیعی دندان‌های کج شده یا پوسیده و نیز به منظور بازیابی پر کردگی‌های قدیمی که رنگ و ظاهر عادی خود را از دست داده‌اند.
برای رفع مشکل تجمع و نامرتبی دندان‌ها در دهان به همراه استفاده از روش‌های درمان ارتودنسی

برای چه کسانی می‌توان از روکش ونیر پرسلاین استفاده کرد؟

استفاده از این روش درمانی تقریباً برای همه امکان پذیر است. به هر حال در شرایطی که بیمار دچار عقب رفتگی شدید لثه به خاطر نارسایی فک، جویدن ناخن، و جویدن مداد باشد، استفاده از این روش برای فرد امکان پذیر نخواهد بود.
روش لمینت ونیر دندان

در این روش از بین رفتن ساختار دندان سالم در سطح حداقل قرار داشته و معمولاً بین ۰٫۳ تا ۰٫۷ میلی متر از ضخامت دندان بدون بریدن آن نازک می‌شود. در اولین جلسه ملاقات با دندان پزشک، وضعیت دندان‌های بیمار قبل از تراش سطح روی آن بررسی شده و بر این اساس از آنها مدل تهیه می‌شود. در ادامه لایه مورد نیاز از روی دندان‌ها برداشته شده و بررسی‌ها با ابزارهای دقیق اندازه گیری تکرار می‌شوند. در جلسه بعدی ملاقات با دندان پزشک، روکش لمینت ونیر بر روی دندان‌های بیمار نصب می‌گردد.

در صورتی که برای لمینت ونیر نیازی به عملیات درمانی اضافی بر روی لثه‌ها یا ساختار دندان‌ها وجود نداشته باشد، بیمار می‌تواند طرح لبخند جدید خود را با ۲ یا ۳ جلسه ملاقات با متخصص دندان پزشکی در طول یک هفته مشاهده کند.
آیا روکش لمینت ونیر می‌افتد؟

امروزه تکنولوژی مواد مورد استفاده برای چسباندن روکش به دندان به مقدار زیاد پیشرفت کرده است. به این ترتیب در صورت استفاده صحیح و مناسب از مواد دندان پزشکی، شما می‌توانید روکش لمینت ونیر را مشابه دندان‌های طبیعی خود در نظر بگیرید و نیازی به نگرانی در این رابطه وجود ندارد.
طول عمر روکش لمینت ونیر چقدر است؟

روکش لمینت ونیر را در صورت مراقبت صحیح از بهداشت دهان و دندان می‌توان برای سال‌های طولانی استفاده کرد. عمر طولانی این روکش به خاطر ساخته شدن آن از پرسلاین است که دارای استاندارد کیفی به نسبت بالاتر در مقایسه با سایر مواد دندان پزشکی می‌باشد. این روکش‌ها نسبت به لک شدن یا خوردگی مقاوم هستند. با این وجود لازم است بیمار از سلامت دهان و دندان خود مراقبت کند تا به این ترتیب طول عمر روکش افزایش یابد. علاوه بر این همواره در این رابطه به افراد توصیه می‌شود نباید غذاهای دارای پوسته سخت یا محکم مصرف کنند و می‌بایست عادت‌های بد خود همچون جویدن ناخن را ترک نمایند.
معایب استفاده از روکش لمینت ونیر چه هستند؟

با وجودی که روکش لمینت ونیر دارای مزایای درمانی و زیبایی فوق العاده نسبت به سایر روش‌های ترمیم دندان‌ها است، هزینه استفاده از آن در مقایسه با روش‌های دیگر به نسبت بالا می‌باشد. علاوه بر این به خاطر اینکه درمان با روکش ونیر یک تکنیک ظریف و حساس می‌باشد، برای استفاده از این درمان لازم است از یک کلینیک دندان پزشکی مناسب و آزمایشگاه مجهز استفاده شود. به همین دلیل به دندان پزشکان و تکنیسین‌های دندان پزشکی توصیه می‌شود برای درمان بیماران با این روش ابتدا توانایی هنری و دانش خود را افزایش دهند.
آیا روکش لمینت ونیر نیاز به مراقبت خاص دارد؟

روکش لمینت ونیر نیازمند مراقبت خاص نیست. به همین خاطر در این شرایط به بیمار توصیه می‌شود وضعیت عادی مراقبت از سلامت دهان و دندان شامل مسواک زدن، نخ دندان کشیدن، و دهان شویه را مشابه شرایط قبل از درمان رعایت کند. علاوه بر این با وجودی که روکش لمینت ونیر در برابر لک شدن مقاوم است، باز هم ممکن است دندان پزشک به شما توصیه کند جهت افزایش طول عمر روکش لمینت ونیر و استفاده بهتر از مزایای لمینت دندان ، از مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که باعث ایجاد لک بر روی دندان‌ها می‌شود، خودداری نمایید (برای مثال، چای، قهوه، یا نوشیدنی‌های الکلی).
هزینه درمان با روکش لمینت ونیر چقدر است؟

هزینه درمان با این روش بستگی به محل درمان، حجم درمان مورد نیاز و کیفیت مواد بکار رفته در روکش لمینت ونیر دارد. توجه داشته باشید معمولاً هزینه‌های درمان با این روش تحت پوشش بیمه‌های خدمات درمانی قرار ندارد.