طراحی خط لبخند

اصلاح طرح لبخند دندان و طراحی خط لبخند

اصلاح طرح لبخند فرایندی علمی و درمانی است که ظاهر زیبای لبخند را از طریق یک یا چند روش زیبایی و اصلاحی تأمین می کند. اگرچه اصلاح طرح لبخند به عنوان عملی اختیاری توصیف می شود، اما درصورت عدم انجام اصولی و صحیح، نتایج زیان باری برای دهان و دندان به بار می آورد.

ظاهر صورت، رنگ پوست، ویژگی های دندان ( نظیر رنگ، طول، عرض، شکل و نمای دندان )،‌ بافت لثه و فرم لب ها از مهم ترین مواردی هستند که در اتخاذ شیوه مناسب اصلاح طرح لبخند توسط دندانپرشک زیبایی درنظر گرفته شده و یکی از روش های زیبایی دندان از قبیل لمینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، کاشت دندان، سفید کردن دندان یا بلیچینگ و روکش دندان با روکش های فول و تمام سرامیک دندان را برحسب نوع اصلاح طرح لبخند به کار می برد.

لمینت دندان

در این روش طراحی خط لبخند مشکلات ظاهری دندان مانند کجی، خراشیدگی و‌ تغییر رنگ در طی دو جلسه درمانی برطرف می شود. تراشیده شدن کم سطح دندان و نمای طبیعی از ویژگی های لمینت دندان است.

ونیر یا کامپوزیت ونیر

با این روش درمانی سطح دندان های بد رنگ پوشیده شده و فاصله دندان ها بدون ارتودنسی اصلاح می شود.

باندینگ دندان

باندینگ روشی مطمئن و بی خطر و یکی از ارزان‌ترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی برای ترمیم و اصلاح لب‌پر شدن یا ترک و ساییدگی لبه‌های دندان است که در اصلاح ظاهر خراشیده و ترک خورده دندان کاربرد دارد. از این روش همچنین برای حذف فضاهای خالی بین دندان و تغییر فرم و اندازه دندان نیز می توان استفاده کرد. مدت زمان اجرای این شیوه درمانی کمتر از یک ساعت می باشد.

کاشت دندان

کاشت دندان یا ایمپلنت از جدیدترین روشهای اصلاح طرح لبخند است که به کسانی که یک یا چندین دندان خود را ازدست داده اند توصیه می شود. جایگزینی دندان های از دست رفته ضمن اصلاح طرح لبخند موجب حفظ فرم فک و دهان نیز می شود.

سفید کردن دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان از متدوال ترین روش های اصلاح طرح لبخند است که با صرف زمان کم، نتایج فوق العاده ای برای بیمار به ارمغان می آورد. عدم نیاز به روکش و تراش ساختار دندان و همچنین هزینه پایین تر نسبت به روکش دندان، این روش را جزء محبوب ترین روشهای اصلاح طرح لبخند کرده است.

روکش دندان

درصورتیکه زمان دستیابی به دندان درخشان و زیبا برای شما اولویت دارد می توانید از روکش های سرامیک منطبق با رنگ طبیعی برای ترمیم دندان‌هایتان استفاده کنید. روکش دندان، پروتز ثابتی است که با سیمان دندانپزشکی روی دندان چسبانده می‌شود.