آبسه دندان

وقتی دندان به هر علتی عفونت می کند ، در انتهای دندان چرک جمع می شود و ایجاد آبسه دندان می کند ، این عفونت و آبسه می تواند در لثه ، استخوان فک نیز تشکیل شود.

این آبسه باکتریایی ،اگر داخل دندان تشکیل شودبه آن آبسه پری اپیکالی می گویند و اگر داخل لثه تشکیل شود ه آن آبسه پریودنتال می گویند.

آبسه دندان اگر درمان نشود موجب پخش عفونت و ایجاد بیماری های دیگر در بدن می شود.

متخصصین ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی و دندانپزشکی ایده‌آل با بهره از تخصص خود در تشخیص علت بروز مشکل آبسه دندان و با بکارگیری روش‌هایی متناسب با بیماری شما، به رفع این مشکل کمک خواهند کرد.

مشاورین ما در گروه ارتودنسی ایده‌آل همواره آماده خدمات و اطلاع رسانی به شما درباره‌ی روش‌ها و ساعات کاری کلینیک از طریق شماره تماس‌های ۰۲۱-۶۶۳۸۱۱۹۵-۹ و ۰۲۱-۷۷۷۳۱۰۰۷-۹ می‌باشند.

عوامل ایجاد آبسه دندانی

پلاک دندانی حاوی باکتری است ، اگر به درستی تمیز نشود باعث ایجاد صدمه به دندان می شود ، برای حفظ سلامت دندان و جلوگیری از آبسه دندان بهداشت دندان ها را رعایت کنید.

علائم آبسه دندان

درد شدید در لثه ، گوش ، فک و گردن تا جایی که از خوابید بیمار جلوگیری می کند.

ورم کردن و قرمز شدن صورت و لثه

بوی بد دهان

میزان بالای عفونت لثه و دندان موجب بالا رفتن حرارت بدن و تب می شود ، مشکل بلع در موارد شدید تر گزارش شده است.

جهت تسکین درد از ایبوپروفن استفاده کنید ، و اگر بیماری خاصی دارید و نمیتواندی از ایبوپروفن استفاده کنید از پاراستامول استفاده کنید. در ضمن اگر سن فرد زیر ۱۶ سال است نباید از گروه دارویی آسپرین استفاده شود.

درمان آبسه دندان

جهت درمان آبسه دندان می توان از تخلیه منبع عفونت اما روش های درمان آبسه دندانی بسته به نوع عفونت و شدت آن متفاوت است.

در صورت درمان ناشدنی ریشه دندان باید دندان مشکل دار را بکشید.

عصب کشی و درمان ریشه

برش لثه و تخلیه عفونت بصورت موقت سپس درمان ریشه