خط لبخند

دندانپزشکان باتجربه‌ی ما که در امر زیبایی دندان تخصص بالایی دارند، مفتخرند که تجربه‌ی چندین ساله‌ی خود را برای رسیدن به بهترین نتایج مورد انتظار بیماران به کار ببندند. آنها همیشه به واسطه‌ی لذت و خوشنودی وصف نشدنی که بیماران از نتایج درمان خود ابراز می‌کنند، اولین تغییرات اساسی که این درمان در زندگی بیماران ایجاد می‌کند را مشاهده می‌کنند. دندانپزشکان ما برای طراحی خط لبخند از یک روش ثابت و یکسان برای تمام بیماران استفاده نمی‌کنند. آنها شرایط هر بیمار را به طور خاص در نظر می‌گیرند و به معنی واقعی کلمه، طراحان لبخند‌های زیبا هستند.

معمولا خط لبخند، بدون ارزیابی صحیح وضعیت دندان‌های بیماران انجام می‌شود و انتظارات بیمار در نحوه‌ی انجام این درمان در نظر گرفته نمی‌شود. این وضعیت موجب نارضایتی شدید بیماران از نتایج درمان می‌شود، چرا که آنها به اهداف و انتظارات خود نرسیده‌اند و حتی ممکن است ظاهر دندانهایشان بدتر از آن چیزی شده باشد که فکرش را می‌کرده‌اند و ظاهر جدید دندان‌ها با چهره‌ی آن‌ها همخوانی ندارد.

در این کلینیک ما قبل از انجام طرح خط لبخند ، چندین مرحله ارزیابی انجام داده و نتایج آن را ثبت می‌کنیم و در نهایت نتایج اصلاح لبخند کودکان و بزرگسالان را پیش‌بینی کرده و آن را برای بیمار پیش‌نمایش می‌دهیم و سپس برای رسیدن به نتایج پیش‌بینی شده، روند درمان را طرح‌ریزی می‌کنیم و بسته به عامل های مختلف هزینه درمان را نیز مشخص می نماییم.

مراحل طراحی خط لبخند

عکسبرداری از دندان‌ها (با دوربین): ما از بهترین و حرفه‌ا‌ی‌ترین دوربین‌ها و سیستم عکسبرداری، برای گرفتن یک سری عکس به منظور ارزیابی وضعیت دندان‌ها و ارتباط آن با ویژگی‌های خاص چهره‌ی شما، استفاده می‌کنیم. توسط این عکس‌ها همچنین، رنگ و بافت مناسب دندان‌ها ارزیابی می‌شود. یک سوم پایینی چهره‌ی شما نقش بسیار اساسی در طراحی لبخند و زیبایی خنده دارد و ما با کمک این عکس‌ها تمامی این موارد را ارزیابی می‌کنیم.

تهیه عکس‌های مجازی از نتایج: توسط تغییراتی که در عکس‌ها ایجاد می‌کنیم می‌توانیم بررسی کنیم که نتایج طراحی لبخند با چهره‌ی بیمار همخوانی دارد یا خیر. همچنین ما می‌توانیم این عکس‌ها را به بیمار نشان دهیم و نظر او را دراین‌باره بدانیم. با ایجاد مدل مجازی از نتایج طراحی لبخند، ما می‌توانیم چگونگی بهبود ظاهر دندان‌ها را ارزیابی کنیم و نتایجی را به دست آوریم که کاملا با ترکیب بندی چهره‌ی بیمار همخوانی دارد.

قالب‌گیری از دندان‌ها: قالب تهیه شده از دندان‌ها به عنوان طرح اساسی و اولیه برای طراحی لبخند به کار می‌رود. با استفاده از قالب‌گیری طرحی کاملا دقیق از وضعیت فعلی دندان‌ها به دست می‌آید و دندانپزشک می‌تواند حتی عملکرد دندان‌ها و چگونگی قرارگیری فک بالا و پایین بر روی هم را بررسی کند. با استفاده از قالب دندان‌ها ما می‌توانیم از بروز هر گونه مشکل و اختلالی در نتایج نهایی اصلاح طرح لبخند، جلوگیری کنیم.

طراحی مدل آزمایشی برای تشخیص و ارزیابی نتایج: با استفاده از قالبی که از دندان‌ها تهیه شده بود، یک مدل آزمایشی از نتایج نهایی طراحی لبخند تهیه می‌شود که به صورت یک روکش دندانی به رنگ دندان‌ها است. به کمک این مدل آزمایشی ما می‌توانیم به صورت موقت، رنگ و طول دندان‌ها و فضای بین دندان‌ها را تغییر دهیم و بررسی کنیم که نتایج نهایی طراحی لبخند تا چه حد قابل قبول هستند و با فرم کلی چهره‌ی شما همخوانی دارند.

انتخاب بهترین روش درمانی خط لبخند

روش درمان هر بیمار با توجه به شرایط خاص او طراحی می‌شود و چگونگی طراحی لبخند برای هیچ دو بیماری یکسان نیست. تعهد ما برای ارائه‌ی درمان‌های کاملا اختصاصی و سفارشی موجب می‌شود که همیشه بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان بیاوریم.

روش‌های درمانی که در ادامه ذکر شده برخی از روش‌های پرکاربرد در پروسه‌ی اصلاح طرح لبخند و ایجاد لبخندی زیبا و ماندگار برای شما هستند؛ به منظور اصلاح طرح لبخند روش های دیگری همچون باندینگ، ایمپلنت و … نیز وجود دارد.

کامپوزیت دندان

معایب بسیار جزئی دندان‌ها مانند وجود ترک یا شکاف‌های ریز دندانی را می‌توان به کمک ونیر کامپوزیتی یا زیرکونیوم اصلاح کرد تا سطح دندان‌ها کاملا صاف، یکدست، سالم و طبیعی به نظر بیاید.

بریج و روکش دندان

در صورتی که خرابی و آسیب دیدگی دندان‌ها بیشتر باشد و نیاز به اصلاحات بیشتری داشته باشد، از روکش یا بریج‌های دندانی استفاده می‌شود. از روکش دندانی برای اصلاح دندان‌هایی استفاده می‌شود که آسیب آن زیاد است و در صورت روکش نکردن، باید کشیده شود. کشیدن دندان علاوه بر ایجاد درد و نارحتی برای بیمار، موجب صدمات جبران ناپذیر به سلامت دهان و دندان فرد می‌شود.

سفید کردن دندان‌ها

اگر دندان‌های جرم داشته باشند یا تغییر رنگ داده باشند، بر زیبایی ظاهر شما تاثیر ناخوشایندی دارند. با روش‌های سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها، که ممکن است در مطب یا درخانه انجام شود، شما می‌توانید تا ۸ درجه دندان‌های خود را سفید‌تر کنید.

جراحی لثه و اصلاح لبخند لثه‌ای

لبخد لثه‌ای به حالتی گفته می‌شود که بافت لثه‌ها مقدار زیادی از سطح دندان‌ها را پوشش داده باشند که این مقدار از حد عادی بیشتر است و هنگام خندیدن شخص، لثه‌های او بیشتر از دندان‌ها نمایان می‌شوند. با انجام جراحی لثه با لیزر و بالا بردن خط لثه ما می‌توانیم بافت اضافی لثه را به روشی کاملا ایمن و سریع، حذف کنیم. این روش کمترین درد و ناراحتی را برای بیمار دارد تقبل هزینه اصلاح لبخند باعث می‌شوند لبخند شما بسیار طبیعی‌تر و زیباتر به نظر بیاید.

درمان‌های عمومی دندانپزشکی

درست است که ظاهر دندان‌های شما اهمیت دارد، اما سلامتی دندان‌های شما بسیار مهم‌تر است و اولویت بالاتری دارد. همه‌ی ما از ارتباط بهداشت دهان و دندان با سلامت عمومی بدن آگاه هستیم. التهاب لثه‌ها و عفونت دندان‌ها، با ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی در ارتباط است. اولین اولویت ما در گروه ارتودنسی ایده‌ال، حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان شما و ایجاد ساختاری محکم و سالم برای دندان‌های شما است.

ما تمامی روش‌های درمانی لازم برای بازیابی سلامت و زیبایی دندان‌های شما را در نظر می‌گیریم تا علاوه بر زیبایی لبخند، سلامت دندان‌های شما را نیز تامین کنیم. پزشکان ما در گروه ارتودنسی ایده‌ال در درمان‌های زیبایی دندانپزشکی تخصص دارند و برای طراحی و اجرای لبخندی که مورد نظر شما است، به امکانات منحصر به فردی مجهز هستند و می‌توانند تمامی خواسته‌ها و اهداف شما را برآورده کنند. شما می‌توانید به ما اطمینان کنید که لبخندی برایتان طراحی کنیم که تا پایان عمر ماندگار باشد.