تراش

دندان‌هایی که نامرتب یا کج هستند، بدون نیاز به بریس و با اینویزیلاین، سیستم مدرن صاف کردن دندان‌ها که راحت‌تر از بریس‌های فلزی معمول است و در زمان قرارگیری عملا نامرئی می‌باشد، می‌توانند مرتب شوند. اینویزیلاین برای اکثر نوجوانان و بزرگسالانی که برای بهبود لبخندشان به صاف کردن دندان‌ها نیاز دارند، در دسترس است. اینویزیلاین می‌تواند در موارد شلوغی دندان‌ها استفاده شود، اما گاهی اوقات ممکن است قبل از شروع درمان اینویزیلاین، یا بعد از آن و در طول درمان، روشی به نام تراشیدن دندان‌ها لازم باشد.

فهرست مطالب

۱ دلایل انجام تراش دندان
۲ روش تراشیدن دندان قبل ازاینویزیلاین
۲.۱ تراش دندان‌ها و اینویزیلاین
۳ ایمنی تراشیدن دندان قبل ازاینویزیلاین

دلایل انجام تراش دندان

تراش دندان‌ها اغلب برای رفع شلوغی دندان‌ها و یا به عنوان یک درمان اولیه برای روش‌های ارتودنسی جهت صاف کردن دندان‌ها، انجام می‌شود. گاهی اوقات زمانی که دندان‌های بالایی و پایینی به درستی با یکدیگر متناسب نیستند، تراش دندان‌ها برای اصلاح نامرتبی گزینه مناسبی است. ممکن است کاهش اندازه دندان‌هایی که شلوغ و نامرتب هستند، ترجیح داده شود و عموما ساده‌تر است تا این که از روکش یا ونیر برای افزایش اندازه دندان‌هایی که بیش از حد باریک هستند، استفاده شود.
روش تراشیدن دندان قبل ازاینویزیلاین

تراش دندان‌ها بدون درد است. این فرآیند با استفاده از یک مته یا با دست و با ابزارهای ساینده انجام می‌شود. هنگامی که مقدار مینای بیشتری از دندان باید حذف شود، معمولا از مته استفاده می‌‌شود. از آنجا که هیچ دردی در هنگام تراش دندان‌ها وجود ندارد، معمولا بی‌حسی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. ممکن است از تکان دادن، ارتعاش و حرکت سطح زبر روی دندان‌های‌تان احساس تحریک پذیری داشته باشید. متخصص ارتودنسی در طول فرایند اندازه گیری‌هایی انجام می‌دهد تا مطمئن شود که تنها مقدار لازم از مینای دندان برداشته می‌شود. پس از اتمام فرآیند ممکن است متوجه شکاف‌های بسیار کوچکی بین دندان‌های‌تان شوید، اما به یاد داشته باشید که این کار برای کمک به حرکت بهتر دندان‌ها با اینویزیلاین انجام شده است و در زمان مناسب، فاصله بین دندان‌ها با تغییر مکان آن‌ها به سمت جهت‌گیری مناسب بسته خواهد شد.
تراش دندان‌ها و اینویزیلاین

تراشیدن دندان‌ها همیشه برای درمان اینویزیلاین لازم نیست، اما ممکن است به دندان‌های شلوغ و نامرتب کمک کند و نیاز به کشیدن دندان قبل از درمان اینویزیلاین را منتفی کند. برای رفع نامرتبی دندان‌ها با اینویزیلاین، پیشرفت‌های حاصله در تکنولوژی اینویزیلاین باعث شده است که درمان قبل از تراش دندان‌ها آغاز شود. این روش اسکلت‌بندی نامیده می‌شود. در گذشته، تراش دندان‌ها قبل از درمان اینویزیلاین بعضی اوقات منجر به کاهش سهوی دندان‌های همسایه می‌شد. با انجام اسکلت‌بندی، متخصص ارتودنسی می‌تواند در حین درمان اینویزیلاین هر گونه تراش لازم برای دندان‌ها را انجام دهد، در حالی که دندان‌هایی که باید کوچک شوند، در موقعیت بهتری قرار می‌گیرند و به وسیله ابزار ارتودنسی بدون تماس با دندان‌های دیگر قابل دسترسی هستند. یکی دیگر از مزیت‌های تراش دندان‌ها قبل یا در طی فرآیند ارتودنسی این است که سطح صاف و هموار ایجاد شده توسط تراشیدن دندان‌ها به دندان‌ها کمک می‌کند تا پس از پایان درمان ارتودنسی صاف بمانند.
ایمنی تراشیدن دندان قبل ازاینویزیلاین

فرایند تراش دندان‌ها ممکن است به صورت ایجاد آسیب عمدی به دندان‌های سالم به نظر برسد، اما مزایای آن به شدت بیش از اثرات آسیب‌های جزئی است که انجام می‌شود. برداشتن مینای دندان در تراشیدن دندان‌ها واقعا با فرآیند سایش مینای دندان که به طور طبیعی در زندگی ما تجربه می‌شود، تفاوت ندارد. مینای دندان به طور معمول توسط اسیدهای موجود در غذایی که می‌خوریم، آسیب می‌بیند و می‌تواند در اثر تماس با دندان‌های دیگر ساییده شود. اگر دچار شلوغی دندان‌ها و یا اوربایت باشید، این نوع تماس بیشتر از حد معمول اتفاق می‌افتد و مشکل سایش دندان‌ها را حتی بیشتر می‌کند. تراشیدن دندان‌ها برای اصلاح شلوغی آن‌ها می‌تواند در دراز مدت برای دندان‌ها بسیار مفیدتر باشد تا این که اجازه دهید نامرتبی دندان‌ها یا اوربایت ادامه یابد. با توجه به مطالعات انجام شده، دندان‌هایی که تحت تراش قرار گرفته‌اند دیگر در معرض پوسیدگی دندان، مشکلات استخوایی و بیماری لثه نیستند. تراش دندان‌ها بی‌خطر است و می‌تواند به رفع شلوغی دندان‌ها و انجام موفقیت آمیز درمان ارتودنسی برای صاف کردن دندان‌های شما کمک نماید.