اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند (Correction of smile design ) از پر سر و صداترین اصطلاحاتی است که امروزه در دنیای مد و زیبایی به گوش می رسد. چالشی قدیمی و رویایی همگانی که نقش بسزایی در بهبود کیفیت روابط اجتماعی ایفا می کند.

درواقع، داشتن لبخند زیبا و دلنشین، یکی از در دسترس ترین جلوه های زیبایی است که در نخستین ثانیه های هر ملاقاتی به چشم می آید. چراکه لبخند شما گویای شخصیت خوش بینانه و دوستانه نهفته در وجودتان است که بدون گفتن حتی یک کلمه این پیام را به مخاطب ارسال می کند.

اگر بهره مندی از روح لطیف و انسان دوستانه را نخستین رکن از ویژگی های لبخند زیبا بدانیم، هماهنگی صورت و شکل دندان، دومین رکن از ارکان زیبایی لبخند محسوب می شود. این پارامتر، شامل همانگی اجزاء دندان مانند فرم لثه، طول دندان، فاصله دندان ها از یکدیگر و برجستگی دندان ها می باشد که با حفظ رعایت تناسبات هر عنصر، رنگ و شکل آن ها در ترکیب با یکدیگر، لبخندی زیبا و دلنشین را به ارمغان می رود.

دندانپزشک زیبایی با درک صحیح این روابط مجموعه ای از درمان های زیبایی را مورد توجه قرار می دهد که ضمن حفظ سلامت دهان و دندان، لبخند زیبای بیمار را تضمین می کند.

این درمان ها شامل بلیچینگ، لمینت دندان، کامپوزیت ونیر، روکش های فول سرامیک و غیره است که پس از انجام تصویربرداری دیجیتالی، رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد ناهماهنگ در طرح لبخند اصلاح می گردد.

عوامل مؤثر در اصلاح طرح لبخند

مشکلاتی مانند فضای بین دندان های قدامی، شکل و طول نامناسب دندان ها و بی نظمی دندان ها شایع ترین معایب طرح لبخند هستند که بنابر پارامترهای زیر، از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. این موارد عبارتند از:

• تناسب دندان
• بافت دندان
• شکل صورت
• انتظارات شخصی
• سن و جنس

دندانپزشکی زیبایی برای تقویت لبخند شما

اصلاح طرح لبخند واقعا یک سرمایه گذاری عالی است که می توانید برای لبخند و چهر خود انجام دهید ، تیم متخصصین ما در کلینیک ایده‌ال می‌توانند با انجام درمان اصلاح طرح لبخند، نه تنها ظاهر شما بلکه کیفیت زندگی شما را بهبود بخشند.

اصلاح طرح لبخند به طور شگفت انگیزی چهره شما را جوانتر و زیباتر می کند ، همه افراد تنها نیمی از زیبایی خود را استفاده می کنند اما با اصلاح طرح لبخند می توانند از کلیه پتانسیل های خود استفاده کنند.

مزایای اصلاح طرح لبخند

بهبود لبخند و افزایش زیبایی چهره

افزایش اعتماد به نفس

بهبود عملکرد فک و دندان

سفید کردن و مرتب کردن دندان ها

روش های اصلاح طرح لبخند

سفید کردن دندان‌ها
کامپوزیت ونیر
بهبود شکل و فرم دندان ها
کاشت ایمپلنت
جراحی لثه
اصلاح خط لثه و لبخند لثه‌ای
پیوند لثه
اصلاح خطوط تیره رنگ در اطراف روکش‌های قدیمی
پرکردن همرنگ دندان
ترمیم آسیب‌های دندانی با پروتز‌های سرامیکی Inlay و Onlay
روکش سرامیکی دندان (Porcelain)

همچنین برای افرادی که دندان‌های آن‌ها نامرتب است، ما روش ارتودنسی دندان را پیشنهاد می‌کنیم تا دندان‌ها ردیف شوند و شکل قرار گیری فک بالا و پایین روی هم اصلاح شود. بدین منظور دندان‌های شما ارزیابی می‌شود و یکی از روش‌های ارتودنسی زیر که مناسب با شرایط شما باشد، انتخاب می‌شود:

ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین)
ارتودنسی همرنگ دندان با بریس‌های شفاف و سرامیکی
ارتودنسی متحرک
ارتودنسی با روکش ونیر دندان (ارتودنسی فوری)

با انجام مراحل زیر، دندانپزشکان زیبایی می‌توانند عملی که اصطلاحا “لیفت بدون جراحی صورت” نامیده می‌شود را، انجام دهند:

بزرگ کردن لب بالایی
عریض کردن لبخند
برطرف کردن خطوط و چین و چروک‌های اطراف لب

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت ونیر

روش کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی زیبایی امروزه عالی عمل می کند ، تصور کنید بهبود زیبایی دندان ها و لبخند در یک جلسه بدون تراش دندان ها

کامپوزیت ونیر تشکیل شده از مواد همرنگ دندان است که بصورت خمیری شکل روی دندان ها قرار میگیرد و سپس توسط دندانپزشک زیبایی شکل و فرم داده می شود ، با این روش می توان انواع مشکلات مانند پرکردن دندان ها ، سفید کردن دندان ها و یا بازسازی دندان ها را انجام داد.

کامپوزیت ونیر را می توان در هر منطقه از دهان، از جمله دندان های جلو که بیشتر در معرض دید است استفاده کرد.

از دیگر روش های اصلاح طرح لبخند می توان به روش لمینت دندان و یا روکش دندان نیز یاد کرد.