ارتودنسی و تاثیر آن بر چهره

انجام به موقع ارتودنسی دندان نه تنها سلامت عمومی فرد را تضمین می کند ؛ بر چهره و زیبایی لبخند نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت که به همین جهت متخصصان به انجام ارتودنسی بسیار توصیه می نمایند.

داشتن دندان های مرتب موجب زیبایی لبخند و چهره می گردد که گروه ارتودنسی ایده آل از این جهت بهترین خدمات را ارائه می نماید و در این راستا نیز از متخصصان بسیار باتجربه بهره گرفته است.

مهم ترین نکته ای که بایستی به آن توجه شود آن است که درمان ارتودنسی دندان ها بایستی در سن مناسب و زیر نظر متخصص مربوطه صورت پذیرد تا بتوان به نتیجه دلخواه دست یافت.

می توان اشاره نمود که در میان سایر روش های که به منظور زیبایی دندان ها و کاهش ناهنجاری های آن ها صورت می پذیرد، انجام ارتودنسی از عوارض کمتری برخوردار می باشد. با انجام این کار علاوه بر داشتن لبخندی زیبا و چهره خوب می توان از اعتماد به نفس نیز برخوردار شد.

زمان مناسب برای انجام ارتودنسی

به منظور درمان ارتودنسی بایستی زمان مناسبی را متناسب با نوع ناهنجاری برگزید. برای بیماری که فک بالایی یا پایینی دارای مشکل اسکلتی است به عنوان مثال جلوتر یا عقب تر است، بایستی قبل از سال های بلوغ برای درمان اقدام شود.

به طور کلی در صورت وجود این ناهنجاری بهترین سن برای دختران ۹ سالگی و برای پسران ۱۱ سالگی خواهد بود با درمان در این سن می توان از رشد کودک و نوجوان برای درمان بهره مند شد تا بتوان به نتیجه مطلوبی دست یافت.

در صورتی که ناهنجاری فقط مربوط به دندان ها باشد بهترین و مناسب ترین سن ۱۲ سالگی خواهد بود. همچنین می توان اشاره نمود که بهترین سن برای معاینه دندان ها حدود ۷ سالگی خواهد بود. اگر ناهنجاری مربوط به استخوان فک باشد، بایستی در سن ۶ تا ۱۰ سالگی برای جراحی و درمان اقدامات لازم انجام شود.