ارتودنسی سریع

ارتودنسی سریع یکی از پرطرفدار ترین درمان در دندانپزشکی است ، اکثر بزرگسالان به دلایل حرفه ای و اجتماعی تمایل کمی به استفاده از براکت ها در دهان خود دارند ، اما مسئله اکلوژن چیزی نیست که بدون ارتودنسی بتوان آن را اصلاح کرد.

درمان ناهتجاری های فکی و دندانی ارزش سرمایه گذاری و صرف وقت را دارد چون نتیجه آن بسیار راضی کننده است و می تواند تاثیر بسیار عالی در روابط اجتماعی و حرفه ای داشته باشد.

اما اگر مشکل اللوژن ندارید ارتودنسی سریع می تواند گزینه خوبی باشد.

ارتودنسی سریع چیست؟

اشتباه نکنید ارتودنسی سریع در واقع اصلا ارتودنسی نیست ، این واژه به این علت انتخاب شده زیرا با استفاده از روش های دندانپزشکی زیبایی می توان در صورت نداشتن مسئله اکلوژن دندان ها را صاف و مرتب نمود.

این کار تنها در یک الی چند جلسه دندانپزشکی انجام می شود ؛ روش های کامپوزیت ونیر و لمینت دندان در دندانپزشکی جهت مرتب و صاف کردن دندان ها به روش ارتودنسی سریع مشهور هستند.

شرط استفاده از این روش در مرتب کردن دندان ها خفیف بودن کجی دندان ها می باشد.

مزایای ارتودنسی سریع

در این روش زمان درمان کوتاه می باشد و تنها در چند جلیه درمانی می توان نتیجه مطلوب را انتظار داشت در صورتی که در ارتودنسی سنتی حداقل طول درمان ۱ سال می باشد ، همچنین می توان ضمن صاف و مرتب کردن دندان ها ، شکل و فرم همچنین رنگ دندان ها را اصلاح کرد.

روش لمینت دندان

لمینت دندان یک پوسته نازک و سفارشی ساخته شده در لابراتوار دندانپزشکی است که در جهت اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد ، این پوسته نازک بر روی سطح جلویی دندان ها میچسبد و در واقع ظاهر دندان را مرتب نشان می دهد.

روکش دندان زیرکونیوم و پروسلینی

روکش های دندانی از جنس زیرکونیوم و پروسلین می تواند شبیه به دندان ها ساخته شود و محافظ قدرتمند دندان ها باشد ، این روکش ها به دلیل شباهت بسیار زیادشان با دندانهای طبیعی غیر قابل شناسایی هستند.

روش کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان با استفاده از مواد همرنگ دندان ها انجام می شود و این هنر دندانپزشک است که باعث زیبا شدن فرم و شکل آن می شود ، استحکام بالا و قیمت مناسب باعث شده این روش بیشتر مد نظر بیماران باشد.

ارتودنسی سریع مناسب همه افراد نیست و بهتر است با متخصص ارتودنسی درباره تمایل شما به این روش ارتودنسی مشورت کنید ، در صورتی که متخصص ارتودنسی تشخیص دهد ارتودنسی سریع برای شما منعی ندارد این بهترین گزینه است.

هزینه ارتودنسی سریع

هزینه ارتودنسی سریع در واقع هزینه های لمینت دندان و هزینه های کامپوزیت ونیر است که بهتر است از دندانپزشک جویا شوید.