لومینرز یک گزینه بسیار محبوب برای دندانپزشکی زیبایی است. لومینرز امکان اصلاح فرم لبخند بیمار را با آماده‌سازی حداقل دندان برای دندان‌پزشک فراهم می‌آورد. این تکنیک دندانپزشکی زیبایی بیشترین کاربرد را برای بیمارانی دارد که بین دندان‌های آن‌ها فاصله وجود دارد و یا دندان‌های آن‌ها دارای کجی‌های جزئی می‌باشد. اکثر دندانپزشکان زیبایی از تکنیک‌های پیوند محافظه‌کارانه استفاده می‌کنند که در آن حذف مینای سطح دندان تنها به‌اندازه‌ای صورت می‌گیرد که امکان ساخت ونیرهای شخصی برای بیماران توسط تکنسین آزمایشگاه فراهم گردد.

لومینرز می‌تواند در حل مشکلات دندانی زیر کارآیی داشته باشد:‌

دندان‌های لکه‌دار
دندان شکسته
تغییر رنگ دندان‌ها
افتادن دندان‌ها

هنگام مراجعه شما به کلینیک ارتودنسی و دندانپزشکی ایده‌ال، تیم دندانپزشکی ما طرح لبخند شمارا بررسی کرده و سلامت دندان‌های شمارا ارزیابی می‌کنند. چنانچه دارای لبخندی سالم باشید، ما می‌توانیم فرآیند لومینرز را آغاز کنیم- و به طراحی نوعی از لومینرز زیبایی بپردازیم که با نیاز شخصی شما سازگار باشد.

باوجود گزینه‌های زیبایی متعدد، انتخاب گزینه درمانی مناسب برای شما مشکل است. دندان‌پزشکان کلینیک دندانپزشکی ایده‌ال برای تصمیم‌گیری در این مورد به شما کمک خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره از طریق شماره تلفن‌های ۹-۶۶۳۸۱۱۹۵-۰۲۱ و ۹-۷۷۷۳۱۰۰۷-۰۲۱ با ما تماس حاصل فرمایید.

 

لومینرز چیست؟

لومینرز یک نام تجاری برای ونیر دندانی است. لومینرز در اصل یک پرسلاین سخت است که می‌تواند در فرم بسیار نازک ساخته شود. دلیل اصلی محبوبیت لومینرز در این است که به دلیل دارا بودن ساختار بسیار نازک، نیازی به تراش دندان‌ها نمی‌باشد و می‌تواند بدون ایجاد برجستگی زیاد مستقیماً بر روی دندان‌ها کار گذاشته شود.
مزایای لومینرز

فرآیند لومینرز را می‌توان به‌راحتی در ۳-۲ جلسه به اتمام رساند.
لومینرز در نازکی (حدود ۰٫۳ میلی‌متر) منحصربه‌فرد بوده و بسیار شفاف می‌باشد.
نازکی لومینرز به‌اندازه‌ای است که به تراش دندان و یا بی‌حسی نیازی نمی‌باشد.
به دلیل عدم نیاز به تراش سطح دندان و یا تراش محدود نیازی به روکش موقت نمی‌باشد.
دوام آن‌ شبیه به ونیرهای چینی است.
برگشت‌پذیری. چنانچه به تراش دندان نیاز نباشد،‌ کل فرآیند دارای قابلیت برگشت‌پذیری است.
هزینه. لومینرز به​​طورمعمول ارزان‌تر از ونیرهای چینی سنتی است.
امکان کار گذاشتن لومینرز بر روی پل یا روکش‌های دندانی موجود وجود دارد. بااین‌حال،‌ این کار به‌طورکلی توصیه نمی‌شود.
پس از عمل ظاهر و احساسی طبیعی ایجاد خواهد شد.
ازآنجایی‌که نیازی به تراش دندان نمی‌باشد، در اکثر موارد حساسیت یا ناراحتی پس از عمل ایجاد نخواهد شد.

فرآیند لومینرز چگونه است؟‌

فرآیند لومینرز در اغلب موارد به برداشتن ساختار دندان توسط دندان‌پزشک زیبایی نیازی ندارد. لومینرز به ناحیه جلویی دندان‌ها (که سطح صورتی دندان نیز نامیده می‌شود) متصل می‌شود. این شیوه اتصال موجب می‌شود که فرآیند دارای حداقل تهاجم باشد. فرآیند لومینرز تنها در ۲ جلسه انجام می‌گیرد و کار گذاشتن لومینرز که در جلسه دوم انجام می‌گیرد، تنها در حدود یک ساعت طول می‌کشد.

در جلسه اول، دندان‌پزشک شما یک قالب‌گیری دقیق انجام می‌دهد. سپس شما و دندان‌پزشکتان در مورد میزان سفیدی لومینرز تصمیم‌گیری می‌کنید. پس از جلسه اول، دندان‌پزشک قالب را برای ساخت لومینرز شخصی به آزمایشگاه ارسال می‌کند. با لومینرز، شما مجبور به استفاده از روکش موقت نخواهید بود. زمانی که دندان‌پزشک لومینرز شخصی شمارا تحویل می‌گیرد، آن را ازلحاظ سایز و رنگ بررسی می‌کند. سپس در طول جلسه دوم، لومینرز بدون ایجاد درد و بدون نیاز به‌ عکس و یا تراش ساختار حساس دندان‌ها کار گذاشته می‌شود و شما از یک طرح لبخند مطلوب بهره‌مند ‌می‌شوید.
آیا فرآیند لومینرز با درد همراه است؟

فرآیند لومینرز یک روش کاملاً بدون درد برای تغییر فرم و سفید کردن دائمی دندان‌های شما است. پس از پایان فرآیند، هیچ حساسیت یا ناراحتی پس از عمل وجود نخواهد داشت. بدین معنا که لومینرز از همان لحظه نخست قرار گرفتن دردهان ظاهری طبیعی و احساسی راحت ایجاد خواهد کرد.
لومینرز در مقابل ونیرهای چینی

ونیرهای چینی سنتی به‌طورکلی ضخیم‌تر از لومینرز هستند. علاوه بر این، برای کار گذاشتن آن‌ها به برداشتن بخشی از ساختار طبیعی دندان نیاز است. ونیرهای چینی سنتی در مواردی استفاده می‌شوند که دندان‌پزشک زیبایی جهت رسیدن به نتیجه مطلوب به ایجاد تغییرات بیشتری نیاز داشته باشد. این موارد می‌تواند شامل چرخش وسیع دندان، نامرتب بودن دندان‌ها، شکستگی دندان‌ها، و نیز تغییر طول دندان‌ها باشد.

ونیرهای چینی ورقه‌های صدفی شکل نازک هستند که به دندان‌ها چسبانده می‌شوند. ونیرهای چینی دائمی بوده، فرم آن‌ها متناسب با نیاز هر شخص ساخته می‌شود و به‌منظور ایجاد فضا برای ونیرهای چینی جدید به طور تقریبی ۰٫۵ میلی‌متر از ساختار اصلی دندان باید برداشته شود.

​​لومینرز به‌مراتب نازک‌تر بوده و ضخامت آن به‌اندازه لنزهای چشمی است. نیازی به دست‌کاری ساختار اصلی دندان نمی‌باشد. در صورت تمایل بیمار، لومینرز دارای قابلیت برگشت‌پذیری است.

لومینرز یک گزینه عالی برای ایجاد اصلاحات جزئی در ظاهر زیبایی شما است. این روش برای ایجاد تغییرات دندانپزشکی عمده یا ارتودنسی سریع پیشنهاد نمی‌شود. بااین‌حال، بدون برداشتن بخشی از ساختار دندان، لومینرز ممکن است برجسته‌تر از ونیرهای چینی به نظر برسد.

لومینرز بهترین گزینه برای بزرگ کردن دندان‌های کوچک، ترمیم شکستگی جزئی در دندان، یا تغییر رنگ دندان محسوب می‌شود. برای بیمارانی که خواستار بستن فاصله بین دندان‌های خود هستند، ونیرهای چینی سنتی بر لومینرز ارجحیت دارند. ونیرهای چینی در قالب‌گیری و فرم‌گیری به‌منظور حصول نتیجه زیبایی بهینه دارای انعطاف‌پذیری بیشتری هستند. یک سایز برای تمامی افراد مناسب نیست و باید برای افراد مختلف، انتخاب‌های گوناگونی به کار برده شود.
هزینه لومینرز چقدر است؟

هزینه لومینرز به‌طورکلی در حدود ونیر چینی و یا اندکی کمتر است. لومینرز نام تجاری شرکت DenMat است. ​​

ازآنجایی‌که فرآیند انجام لومینرز در مقایسه با ونیرهای چینی سنتی به کار کمتری نیاز دارد، هزینه آن ممکن است کمتر از هزینه ونیرهای چینی باشد، اگرچه هزینه از دندانپزشکی به دندانپزشک دیگر متفاوت است. درصورتی‌که دندان‌پزشک در مورد زیبایی ظاهری آن‌ها وسواس به خرج دهد، هزینه تقریباً به‌اندازه ونیرها خواهد بود. اما درنهایت به مهارت دندانپزشک و محل زندگی شما بستگی دارد.
سؤالات رایج در مورد لومینرز
آیا می‌توانم به‌جای بریس ‌از لومینرز استفاده کنم؟‌

در اغلب موارد، بله! دندان‌پزشک شما قادر خواهد بود که دندان‌های شمارا ارزیابی کند و تصمیم بگیرد که آیا شما به ارتودنسی نیاز دارید یا خیر. درصورتی‌که مشکل شما جدی نباشد، لومینرز فرم دندان‌های شمارا تغییر خواهد داد و آن‌ها را صاف‌تر، مرتب‌تر و نیز سفیدتر خواهد کرد، چیزی که با بریس امکان‌پذیر نخواهد بود.
دوام لومینرز چقدر است؟‌

آزمایشات کلینیکی ثابت کرده است که لومینرز دارای دوام بالایی بوده و برای بیش از ۲۰ سال زیبایی ظاهری خود را حفظ خواهد کرد.
با لومینرز چه چیزهایی می‌توانم بخورم؟

ازآنجایی‌که لومینرز به بادوام‌ترین شکل ممکن کار گذاشته می‌شود، شما می‌توانید هر آنچه دوست دارید را بخورید و بنوشید. با این جال، حفظ بهداشت لومینرز مشکل است و بنابراین شما باید هر ۶ ماه یک‌بار به‌منظور چکاب و تمیز کردن آن به دندان‌پزشک خود مراجعه کنید، تا لومینرز ظاهر خود را به بهترین شکل حفظ کرده و سلامت بقیه دندان‌ها و لثه‌های شما حفظ شود.