کج یا شلوغ بودن دندان‌ها و اوربایت‌ها و آندربایت‌ها، علاوه بر ایجاد مشکلات زیبایی، می‌توانند منجر به پوسیدگی دندان‌ها، بیماری‌های لثه و حتی از دست رفتن دندان‌ها شوند. دلیل این امر آن است که تمیز کردن دندان‌هایی که روی هم را می‌پوشانند می‌تواند دشوار باشد. به همین خاطر است که باید برای چنین مشکلاتی به ارتودنتیست مراجعه شود. اما پرسشی که هر بیماری مایل به دانستن پاسخ آن است این است که «بریس‌ها چقدر هزینه دارند؟». باید گفت، با وجود این همه بریس‌های مختلف و برنامه‌های درمانی سفارشی، هزینه بریس‌ها در نهایت به نیازهای شما بستگی دارد.

گروه ارتودنسی ایده‌آل دارای متخصصان حرفه‌ای و دلسوز، تجهیزات مناسب و بسیاری صلاحیت‌های دیگر است. ایشان ابزارها، دانش و بلند همتی لازم جهت فراهم کردن مراقبت‌های پزشکی مناسب برای بیماران خود را دارند.متخصصان ما معتقدند، بدون داشتن شناخت از بیمار و شرایط او، ارائه یک قیمت دقیق برای بریس‌ها دشوار است. به همین دلیل، ما یک جلسه مشاوره‌ اولیه برگزار می‌کنیم تا بدانید که درمان ارائه شده توسط ارتودنتیست‌های ما شامل چه مواردی بوده و قیمت ارتودنسی دندان تعیین شده و اینکه بریس‌هایتان دقیقاً چقدر قیمت دارند.هنگامی که برای جلسه مشاوره به ما مراجعه می‌کنید به شما فهرستی از تمامی گزینه‌های مالی موجود برای شما داده می‌شود تا مطمئن شویم تمام اطلاعات لازم برای گرفتن یک تصمیم آگاهانه را در اختیار دارید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه بریس‌ها، روش‌های پرداخت ما و سایر اطلاعات مربوطه، می‌توانید با ۰۲۱ – ۶۶۳۸۱۱۹۵-۹ ،۰۲۱ – ۷۷۷۳۱۰۰۷-۹ با گروه ما تماس بگیرید.

 

عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌های ارتودنسی
نوع بریس‌ها

یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت ارتودنسی ، نوع بریسی است که انتخاب می‌کنید. در اینجا، ما انواع مختلف بریس‌ها، مزایا و معایب آن‌ها و تفاوت قیمت آن‌ها را برایتان شرح می‌دهیم.
بریس‌های فلزی یا سنتی

این‌ها همان سیم‌ها و براکت‌های فلزی هستند که نام بریس، تصویر آن‌ها را به ذهن بسیاری از افراد متبادر می‌کند. این نوع بریس‌ها ارزان‌ترین نوع بریس‌ها بوده، اما نیاز به مراجعه مکرر به ارتودنتیست دارند، که این می‌تواند هزینه ارتودنسی دندان را بالا ببرد.

بریس‌های سرامیکی

بریس‌های سرامیکی هم شکل و هم اندازه بریس‌های فلزی بوده، با این تفاوت که براکت‌های این بریس‌ها به رنگ دندان یا شفاف هستند که این باعث می‌شود کمتر به چشم بیایند. بریس‌های سرامیکی بسیار گران‌تر از بریس‌های فلزی بوده اما اگر بیمار به خوب از آن‌ها مراقبت نکند به راحتی لکه می‌زنند که رفع آن‌ نیازمند مراجعه بیشتر به ارتودنتیست و در نتیجه صرف هزینه بیشتر است.

بریس‌های لینگوال

بریس‌های لینگوال همان بریس‌های فلزی سنتی هستند، با این تفاوت که این بریس‌ها پشت دندان‌ها قرا می‌گیرند. آن‌ها گران‌تر بوده و از آنجا که معمولاً برای بیمار ایجاد ناراحتی می‌کنند، ممکن است که در ابتدا نیاز به تنظیم داشته باشند.

ارتودنسی نامرئی

ردیف کننده‌های اینویزیلاین متحرک بوده و هر دو هفته یک بار تعویض می‌شوند، که به همین دلیل گران‌ترین گزینه موجود بوده و قیمت آن‌ها، به دلیل نیاز به مراجعات مکرر به مطب ارتودنتیست جهت تعویض بریس، بالاتر نیز می‌رود؛ همچنین درمان با این بریس‌ها در مقایسه با روش‌های دیگر بیشتر طول می‌کشد.

تشخیص

برای تشخیص از عکس‌های رادیولوژی و عکس‌های تشخیصی استفاده می‌شود که به ارتودنتیست کمک می‌کنند دندان‌هایتان را ارزیابی کند تا بتواند در مورد مراحل بعدی کار تصمیم بگیرد.
شرایط کلی دندان‌ها

قیمت ارتودنسی دندان به پیچیدگی مشکل دندان‌ها و نوع درمان بستگی دارد. گاهی اوقات نیاز می‌شود که بیمار تحت روش‌های درمانی دیگری مانند پر کردن، کشیدن دندان و غیره قرار بگیرد تا برای نصب بریس‌ها آماده شود. کج بودن یا شلوغی دندان‌ها، اوربایت و عوارض آندربایت نیز می‌بایست پیش از قرار گرفتن تحت درمان‌های ارتودنسی(سیم کشی دندان)درمان شوند. در جلسه مشاوره، شما ارزیابی شده و فهرست کاملی از تمام درمان‌هایی که نیاز دارید و قیمت آن‌ها به شما داده می‌شود.
سن

سن ایده‌آل برای تقبل هزینه ارتودنسی دندان از ۳ تا ۱۲ سال است. درمان ارتودنسی بزرگسالان دشوارتر بوده و به همان مقدار نیز گران‌تر است. برای مثال کسانی که تحت درمان قرار می‌گیرند می‌بایست تا آخر عمر شب‌ها یک نگهدارنده بپوشند تا نتایج درمان حفظ شود، که این مورد نیز مراجعات بیشتر به مطب ارتودنتیست را ضروری می‌سازد.

از عوامل دیگری که بر هزینه ارتودنسی تاثیرگذار است می توان به مدت زمان درمان اشاره کرد.
آیا بیمه، بریس‌ها را پوشش می‌دهد؟

به ندرت پیش می‌آید که بیمه تمامی هزینه ارتودنسی دندان را پوشش دهد، اما بسیاری از بیمه‌ها بخشی از هزینه آن را پرداخت می‌کنند. معمولاً بیمه‌ها درمان‌هایی را پوشش می‌دهند که برای سلامتی و بهزیستی بیمار ضروری تلقی می‌شوند. این موارد شامل وسایلی مثل براکت‌های فلزی می‌شود، حال آنکه ردیف کننده‌های اینویزیلاین و بریس‌های شفاف معمولاً پوشش داده نمی‌شوند، زیرا آن‌ها ضروری محسوب نمی‌شوند. توصیه می‌کنیم در مورد مسئله بیمه، نکات زیر را رعایت کنید:

۱- اگر بیمه درمانی یا دندانپزشکی دارید، در مورد سطح پوشش آن از بیمه‌گر خود سؤال کنید. اگر بیمه درمانی یا دندانپزشکی‌تان ارتودنسی را پوشش نمی‌دهد، می‌توانید خود را تحت بیمه تکمیلی ارتودنسی نیز قرار دهید. حتماً، برای انواع بیمه‌ها، در مورد درصدی که پوشش می‌دهند و حداکثر مزایای قابل پرداخت در طول مدت اعتبار آن‌ها سؤال کنید.
۲- همچنین توصیه می‌شود در تمام مدتی که تحت درمان ارتودنسی هستید نوع یا شرایط بیمه‌تان را تغییر ندهید. اکثر بیمه‌های ارتودنسی، در صورتی که بریس‌ها پیش از تاریخ شروع قرارداد بیمه نصب شده باشند، آن‌ها را پوشش نمی‌دهند. زیرا در این صورت، مشکل دندان‌ها یک عارضه از قبل موجود محسوب شده و بیمه آن را پوشش نمی‌دهد.
۳- اگر واجد شرایط دریافت بیمه مستمندان [مربوط به آمریکا است] هستید و بریس‌ها نیز ضروری محسوب شوند، بیمه مستمندان آن‌ها را پوشش می‌دهد. حتماً در مورد درصد پوشش و حداکثر مزایای قابل پرداخت طرح بیمه خود سؤال کنید.اگر بیمه داشته باشید، یکی از اعضاء تیم ما به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که درمانتان پوشش داده می‌شود یا خیر. ما با تمام توان به بیمارانمان کمک می‌کنیم تا مزایای بیمه‌ایشان را به حداکثر برسانند. همچنین، اگر طرح بیمه‌ای داشته باشید که ما در آن مشارکت نداریم، یکی از اعضاء تیم ما به شما در پر کردن فرم‌های مربوط به دریافت خسارت کمک خواهد کرد.
تأمین هزینه‌ها

هیچکس نباید مجبور باشد به خاطر شرایط مالی با لبخندی زندگی کند که از آن راضی نیست. اگر نمی‌توانید پیشاپیش هزینه ارتودنسی را بپردازید، خوشحال خواهیم شد به شما کمک کنیم هزینه را در قالب گزینه‌های اقساطی پرداخت کنید. این گزینه‌ها شامل پرداخت‌های ماهانه بدون بهره‌ در طول درمان نیز می‌شوند. دیگر نیازی نیست بیماران تا به دست آوردن امکان مالی، درمان ارتودنستی خود را به تعویق بیندازند. شما می‌توانید همین امروز برای رسیدن به یک لبخند زیبا اقدام کنید.
نکات دیگری برای کمتر کردن هزینه بریس‌ها

اغلب، ارتودنتیست‌ها از سال‌ها قبل می‌دانند که یک کودک به بریس و/یا سایر درمان‌های ارتودنسی نیاز پیدا خواهد کرد یا خیر. انجام یک چکاپ زود هنگام (ارتودنتیست‌ها ۷ سالگی را برای چکاپ توصیه می‌کنند) به شما کمک می‌کند مشکلات آتی را پیش‌بینی کرده و پیشاپیش هزینه درمان را تأمین کرده و تصمیم بگیرید که آیا بیمه درمانی یا ارتودنسی ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا خیر.