ما در کلینیک دندانپزشکی و ارتودنسی ایده‌آل، تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌بندیم تا با همکاری خود بیماران، بهترین نتایج ممکن را هم برای اصل درمان ارتودنسی و هم برای خدمات و مراقبت‌های بعد از درمان، به دست آوریم. دندانپزشکان متخصص ما از تجربه بالایی در زمینه روش‌های ارتودنسی برخوردارند. بنابراین در صورتی که هر گونه پرسش یا مشکلی در زمینه ارتودنسی دارید، می‌توانید برای مشورت و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اگر به تازگی ارتودنسی انجام دادید و روی دندان های شما براکت نصب شده است ، احساس ناراحتی کاملا طبیعی است اما قابل تحمل است.

بهتر است برای کنار آمدن با این شرایط از غذاهای مایع و نرم استفاده کنید ، در صورتی که درد شدیدی دارید می توانید از مسکن بدون نسخه پزشک استفاده کنید.

وجود جسم بیگانه در دهان باعث داشتن احساس عجیب برای دهان است ، مخصوصا لثه ها و لب ها بیشترین تحریک را تجربه می کنند ، در هر حال کمی گذشت زمان این مسئله را برای شما عادی می کند.

مراقبت از ارتودنسی

از خوردن غذا های سفت جدا پرهیز کنید ، مصرف غذای سفت به سبب آسیب رساندن به دستگاه های ارتودنسی باعث افزایش طول درمان از ۱ تا ۳ ماه می شود.

از آنجا که گیر غذایی به واسطه وجود براکت های ارتودنسی افزایش خواهد داشت ، جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان ، حتما بعد از مصرف مواد غذایی دندان ها را مسواک بزنید ، در این حالت روزانه ۳ الی ۴ بار مسوک زدن توصیه می شود.

مراقبت از انواع دستگاه های ارتودنسی

دستگاه های مختلف در ارتودنسی مراقبت های ویژه خود را دارند ، به این معنی که اگر از پلاک شفاف یا ارتودنسی نامرئی استفاده می کنید ، نحوه مراقبت از آن کمی متفاوت تر است.

اگر از براکت های متحرک استفاده می کنید همانند پلاک های شفاف تمیز کردن و مسواک زدن راحت تر خواهد بود زیرا می توان براکت یا پلاک شفاف را از دهان خارج کرد و پس از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مجددا در جای خود قرار داد.

مشکلات حین درمان ارتودنسی و اقدامات لازم

در صورتی که متوجه شدید دستگاه ارتودنسی مورد استفاده شما دچار مشکل شده مثلا لق شده هر چه سریع تر به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید.