اصلاح لبخند لثه ای

درمان لبخند لثه ای یکی از درمان های پیشرفته در دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود که تا مقدار زیادی باعث بهبود لبخند و زیبایی فرد می شود ، بعضی از افراد هنگام لبخند زدن با مشکل دیده شدن بیش از اندازه لثه مواجه هستند ، این مسئله باعث نا زیبا شدن لبخند افراد می شود.

اگر هنگام لبخند زدن لثه بیش از حالت عادی دیده می شود بهتر است یک جلسه مشاوره نزد دندانپزشک زیبایی داشته باشید تا ضمن بررسی مشکل ، درمان لبخند لثه ای را در برنامه کار خود داشته باشید.

در گروه تخصصی ارتودنسی ایده‌آل هدف مطلوب برای درمان لبخند لثه‌ای ایجاد سطح لثه‌ای کوچکتر از ۳ میلی‌متر برای بیمارانی است که در پی درمان هستند. اما در ابتدا این امر ضروری است که تشخیص داده شود دقیقاً چه عاملی سبب ایجاد لبخند لثه‌ای شده زیرا تعیین کننده‌ی درمان می‌باشد.

برای درمان و رفع مشکل لبخند لثه‌ای می‌توانید از پزشکان ما در این کلینیک کمک بگیرید. متخصصین ما با کمک روش‌های مختلفی همچون ارتودنسی، جراحی لثه و حتی توصیه‌های انجام روش‌های زیبایی به شما در درمان این مشکل کمک خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با مشاورین ما از طریق شماره تلفن‌های ۷۷۷۳۱۰۰۷-۰۲۱ و ۹-۶۶۳۸۱۱۹۵-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

عوامل ایجاد کننده لبخند لثه ای

داروهایی نظیر دیلانتین ، سیکلوسپورین، و انواع مسدودکننده‌های کانال کلسیم باعث رشد بیش از حد لثه می شود.

درمان ارتودنسی باعث رشد بیش از حد لثه می شود.

مشکلات بهداشت دهان و بیماری لثه

اختلالات متابولیک و ارثی

تکامل ناقص استخوان فک بالا

عضلات بیش فعال فک بالا

رشد بیش از حد استخوان در سطح بیرونی استخوان فک بالا

روشهای درمان لبخند لثه ای

جراحی لثه

جراحی ساده ژینژیوکتومی برای اصلاح لبخند لثه ای خفیف می باشد ، این روش با استفاده از لیزر و یا پرتو جراحی انجام می شود.

در صورتی که ایجاد لبخند لثه ای به علت کوتاهی لب بالا باشد با انجام جراحی پلاستیک و تغییر حالت لب یا تزریق بوتاکس می توان به درمان آن پرداخت. استفاده از این روش ها موجب شل شدن عضلات لب می گردد که باعث پنهان شدن لثه ها می شود.

اگر طول دندان بیماری کوتاه باشد با انجام یک عمل بسیار ساده می توان اقدام به بالا بردن لثه ها نمود و با استفاده از کامپوزیت یا لمینت دندان لبخند بیمار را به بهترین حالت ممکن بازسازی نمود.

اگر مشکل بیمار به علت فرم وراثتی فک و استخوان های صورت وی باشد بایستی اقدام به عمل جراحی فک و بالا بردن آن نمود.

افزایش طول تاج دندان

در این حالت با افزایش طول تاج دندان و کنار زدن بافت نرم لثه باعث بلندتر دیده شدن دندان ها می شود.

اصلاح لبخند لثه ای

یکی از روش های که به منظور طراحی لبخند مورد استفاده قرار می گیرد اصلاح لبخند لثه ای می باشد که باید زیر نظر متخصص صورت پذیرد.

اصلاح لبخند یا طراحی لبخند لثه ای توسط گروه ایده آل به بهترین حالت ممکن انجام می گردد. این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که طول دندان های آن ها کوتاه است که به سبب همین امر در هنگام خندیدن یا صحبت کردن ممکن مقداری از لثه آنان نمایان شود.

ممکن است بروز این مشکل برای بسیاری از افراد ناخوشایند به نظر آید که به کمک علم پزشکی می توان آن را اصلاح نمود.

به منظور اصلاح لبخند لثه ای بایستی از متخصص در این زمینه یاری گرفته شود تا با توجه به شرایط بیمار مناسب ترین روش برای آن برگزیده شود.

هزینه اصلاح لبخند لثه ای

با توجه به شرایط بیمار و روشی که برای اصلاح و درمان وی برگزیده می شود، هزینه ها متفاوت می باشد. با مشورت با متخصص در این زمینه می توان از هزینه های اصلاح لبخند لثه ای اطلاع یافت. هر چند ممکن است انجام آن هزینه بر باشد ولی با انجام آن می توان موجب زیباتر شدن چهره و همچنین لبخند گردید.