لبخند زیبا با دندان‌های ردیف و مرتب علاوه بر کمک به حفظ سلامت دهان و دندان، اعتماد به نفس را نیز ارتقاء می‌دهد. ما در گروه دندانپزشکی و ارتودنسی ایده‌آل نهایت سعی خود را به کار می‌بندیم تا با ارائه بهترین خدمات ارتودنسی، شایسته اعتماد شما باشیم.

بارزترین مزیت سیم‌کشی و بریس‌های دندان لبخند زیبا و جذاب است، به علاوه پس از اتمام درمان و برداشتن بریس‌ها و سیم‌کشی‌ها، اعتماد به نفس افزایش چشمگیری می‌یابد. ما در کلینیک دندانپزشکی و ارتودنسی ایده‌آل محیطی را فراهم آورده‌ایم تا مراجعین در طول مراحل سیم کشی دندان تا حد امکان راحت باشند.
مزایای سیم‌کشی و بریس دندان

دندان‌های مرتب، دندان‌های سالم: دندان‌های صاف و مرتب را بهتر می‌توان با نخ دندان و مسواک تمیز کرد، همچنین در این شرایط از بروز بیماری‌های دهان و دندان جلوگیری می‌شود.
لبخند جذاب، اعتماد به نفس بالاتر: سیم‌کشی دندان با افزایش اعتماد به نفس، کیفیت زندگی را ارتقاء می‌بخشد و فرد با داشتن دندان‌هایی مرواریدگون دیگر از لبخند زدن خجالت نمی‌کشد و با لبخندی به پهنای صورت نشاط و شادابی را به اطرافیان نیز منتقل می‌کند.
پیشگیری از ابتلا به ناراحتی‌های دهان و دندان: سیم کشی نکردن به موقع دندان‌ها مشکلات درازمدتی را به وجود می‌آورد که درمان آنها هزینه سیم کشی دندان بالاتری را به بیمار تحمیل می‌کند.

ساز و کار تاثیرگذاری سیم‌کشی‌های دندان

سیم کشی‌ها از فلز، سرامیک یا پلاستیک به دو صورت متحرک یا ثابت، یعنی براکت‌های متصل به دندان، ساخته می‌شود. سیم کشی‌ها با وارد کردن نیروی ملایم مداوم در راستای تعیین شده دندان‌ها را به آهستگی به سمت موقعیت صحیح جابجا می‌کنند. دو بخش اصلی سیم کشی براکت و سیم‌های قوسی است، براکت‌ها روی دندان قرار می‌گیرند و با سیم به یکدیگر وصل می‌شوند. براکت قطعه فلزی یا سرامیکی با شکل مشخص است که دندانپزشک آن را به هر دندان می‌چسباند. بریس ها از ترکیبات مختلف دیگری همچون جداکننده ها، آرج وایر و … ساخته میشوند.

بیماران غالباً براکت‌های شفاف یا فلزی را انتخاب می‌کنند و گاهی امکان انتخاب رنگ بست‌های نگهدارنده‌ی سیم روی براکت نیز وجود دارد. امروزه سیم‌ها به اندازه گذشته جلب‌توجه نمی‌کنند؛ به علاوه با بهره‌گیری از مواد جدید، دندان‌ها سریع‌تر و با تحمیل ناراحتی کمتر حرکت می‌کنند.
انواع بریس‌ها

سیم‌کشی‌ها و بریس‌های گوناگونی در کلینیک دندانپزشکی و ارتودنسی ایده‌آل ارائه می‌شود که در ادامه پرکاربردترین و پرطرفدارترین آنها را معرفی می‌کنیم:

بریس‌های سرامیکی و شفاف

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی با بریس فلزی

بریس‌ها و سیم‌کشی‌هایی که در گذشته ظاهری ناخوشایند داشتند و کمتر فردی حاضر به استفاده از آنها بود، امروزه به دلیل به ارمغان آوردن جذابیت بیشتر و اعتماد به نفس بالاتر طرفداران بسیاری دارند.
ارتودنسی بزرگسالان

امروزه بزرگسالان نیز می‌توانند با سیم کشی دندان لذت داشتن دندان‌های مرتب را تجربه کنند. در واقع یک نفر از هر پنج مراجع بخش ارتودنسی بیش از ۲۱ سال سن دارد. بسیاری از بزرگسالان پس از مستقل شدن، با درک اهمیت داشتن لبخندی سالم و تمایل به افزایش جذابیت خود به فکر سیم‌کشی دندان می‌افتند. بزرگسالان در سراسر جهان از فرصتی که پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در اختیارش گذاشته است، نهایت استفاده را می‌برند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای سیم‌کشی‌ها و بریس‌های دندان با کلینیک دندانپزشکی و ارتودنسی ایده‌آل تماس بگیرید تا وقت مشاوره رایگان برایتان تنظیم شود. ما پرمشغله بودن شما را فراموش نمی‌کنیم و وقت‌ها را به گونه‌ای زمانبندی می‌کنیم تا برنامه روزانه‌تان مختل نشود.
دلایل مراجعه بزرگسالان به متخصص ارتودنسی

ناهنجاری‌های فکی و دندانی (مال اکلوژن) که باعث می‌شود دندان‌ها به خوبی روی هم و در کنار یکدیگر قرار نگیرد.
به هم فشرده بودن دندان‌ها یا فاصله زیاد آنها از یکدیگر که منجر به پوسیدگی دندان یا بیماری‌های لثوی می‌شود.
فشار یا درد غیرطبیعی فک که باعث کج شدن دندان می‌شود.
بهبود سلامت دهان و دندان و داشتن لبخندی زیباتر

سیم‌کشی‌ها و بریس‌های مختلف بزرگسالان

بسیاری از بزرگسالان تنها با فکر کردن به تحمل و یا دیده شدن با سیم‌کشی‌های فلزی از ارتودنسی منصرف می‌شوند. اما خوشبختانه در حال حاضر سیم کشی‌های گوناگونی وجود دارد که راحت‌تر و زیباتر هستند و مطابق با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار ساخته می‌شوند.
تفاوت بین ارتودنسی بزرگسالان و کودکان و نوجوانان

تفاوت اصلی بین ارتودنسی بزرگسالان و کودکان و نوجوانان در این است که استخوان‌های فک بیماران در سنین پایین هنوز در حال رشد است. چون رشد استخوان‌های فک بزرگسالان متوقف شده است، می‌توان با جراحی استخوان‌ها را دستکاری و منظم کرد. دیگر تفاوت‌های بین ارتودنسی گروه‌های سنی مختلف عبارت است از:

تحلیل استخوان یا لثه: بزرگسالان بیش از کودکان در معرض عقب رفتن لثه یا حتی تحلیل استخوان ناشی از جینجیویت (ورم لثه) یا بیماری‌های لثوی پیشرفته هستند. مرتب بودن دندان‌ها احتمال ابتلا به بیماری‌های لثوی را کاهش می‌دهد.
از دست دادن یا ساییده شدن دندان‌: دندان‌ها به مرور زمان ساییده می‌شوند و در جهت‌های مختلف به گونه‌ای حرکت می‌کنند که فقط با ارتودنسی می‌توان این بی‌نظمی را اصلاح کرد. به علاوه دندان‌ها به سمت جای خالی دندان‌های دیگر حرکت می‌کنند و کج می‌شوند. بروز مشکلات بایت یکی از پی‌آمدهای این حرکت‌ها است که احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه را افزایش می‌دهد.
کامل نشدن دوره سیم‌کشی دندان در دوران نوجوانی: بسیاری از بزرگسالان در دوران کودکی یا نوجوانی سیم کشی دندان را انجام داده‌اند، اما دوره درمان را کامل نکرده‌اند. حال در دوران بزرگسالی می‌خواهند قصور گذشته را جبران کنند و از مزایای سیم کشی دندان استفاده کنند ، تا بتوانند با ردیفی از مرواریدهای درخشان لبخند بزنند.

متخصصان کلینیک دندانپزشکی و ارتودنسی ایده‌آل کاملاً بر این نکته واقف‌اند که نیازهای کودکان و بزرگسالان با یکدیگر تفاوت دارد و هر گروه به سطح مراقبت و توجه خاصی نیاز دارد. ما ارائه مناسب‌ترین درمان، درک نیازهای بیماران و احترام به آنها را وظیفه خود می‌دانیم.
مدت استفاده از سیم‌کشی و بریس

مدت استفاده از سیم‌کشی به رشد دهان و صورت بیمار و شدت مشکل بستگی دارد و یک تا سه سال طول می‌کشد. سرعت رشد بیماران و واکنش‌شان به سیم کشی یکسان نیست، بنابراین زمان تکمیل درمان ممکن است با مدت برآورد شده تفاوت داشته باشد. تعهد بیمار به درمان و استفاده صحیح وی از پلاک یا کش‌های تجویزی نیز عامل مهمی در رسیدن به نتیجه دلخواه به شمار می‌رود. درمان‌های زودهنگام یا جلوگیری کننده، ظرف ۶ ماه کامل می‌شود. هزینه‌ای که دندانپزشکان مختلف برای یک عمل دندانپزشکی مشخص تعیین می‌کنند نیز ممکن است خیلی متفاوت باشد. به همین دلیل است که تأکید می‌شود قبل از اقدام به انجام ارتودنسی حتماً به چند تن از بهترین ارتودنتیست ها سر بزنید و برآورد قیمت سیم کشی دندان خود را از چند جای مختلف بگیرید. اگر یک متخصص ارتودنسی با شرکت بیمه شما همکاری داشته باشد و بیمه شما هم بخشی از هزینه‌های ارتودنسی را پوشش می‌دهد، ممکن است هزینه نهایی درمان شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.