درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین با ارتودنسی و جراحی

کلاس های مختلف دسته بندی در ناهنجاری های دندانی و فکی و درمان آن ها با روش های مختلف ارتودنسی دندان و در کل قرار گیری صحیح فک پایین مهمترین ماموریت ارتودنسی دندان است.

یکی از مشکلات فکی و دندانی مربوط به مشکل جلو بودن دندان ها و فک پایین است که در ارتودنسی قابل درمان است ، از علائم این ناهنجاری می توان به بیرون زدگی فک پایین و ناهمترازی دندان ها اشاره کرد.

به واسطه این ناهنجاری ، عملکرد صحیح فک از بین می رود و زیبایی چهره بیمار دچار مشکل می شود ، سردرد و فک درد یکی از عوارض جلو بودن دندان ها و فک پایین است.

درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین

بهترین روش برای درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین ارتودنسی همراه با جراحی فک می باشد. به این صورت که درمان ارتودنسی به تنهایی کافی نیست.

نتیجه به دست آمده پس از درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین با ارتودنسی و جراحی نه تنها عملکرد صحیح را به فک بیمار باز می گرداند ، زیبایی صورت بیمار را چندین برابر می کند و بیمار می تواند از کلیه پتانسیل های زیبایی صورت خود بهره ببرد.

درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین در کودکان

در افراد ۱۸ تا ۲۱ سال به دلیل اینکه استخوان فک در حال رشد است ، آسان تر می باشد ، سیم کشی دندان و روشهای دیگر ارتودنسی درمان این ناهنجاری خواهد بود.

استفاده از هدگیر در درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین

در کودکان می توان از چانه بند و هدگیر برای حداقل ۱۲ ساعت در روز استفاده کرد که البته بهترین درمان برای کودکان ۵ تا ۷ سال می باشد ، از مزایا این روش عدم نیاز به سیم کشی و جراحی می باشد.

اکسپندر فک بالا

استفاده از اکسپندر به مدت ۱ سال در فک بالا می تواند روش دیگری از درمان جلو بودن دندان ها و فک پایین باشد ، برای اطمینان نیز از نگهدارنده استفاده می شود.