ارتودنسی در بزرگسالان

این تصور که امکان ارتودنسی در بزرگسالان وجود ندارد کاملا اشتباه است ، در واقع درمان ارتودنسی محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می توانید ارتودنسی کنید.

اینکه شما تصمیم گرفته اید درمان ارتودنسی را شروع کنید  ، تصمیم بسیار درستی گرفته اید ، درمان ارتودنسی لبخند شما را جذاب و جایگاه شما را در اجتماع ارتقا خواهد داد.

بسیاری از افراد حتی در سنین بالاتر به واسطه این فکر که دستگاه ارتودنسی در دهانشان قرار است نمایان باشد ، درمان را به عقب می اندازند ، اما امروزه با پیشرفت ارتودنسی ، روش های متعددی برای درمان ناهنجاری های فکی و دندانی به وجود آمده است ، یکی از این روش ها استفاده از ارتودنسی نامرئی است که نگرانی بزرگسالان را مرتفع کرده و به راحتی می توانند با وجود دستگاه ارتودنسی در دهانشان به کار حرفه ای و زندگی اجتماعی ادامه دهند.

خیلی از افراد دلیل ارتودنسی در بزرگسالی را زیبایی دندان ها و لبخند می دانند ، اما ارتودنسی علاوه بر زیبایی چهره و فعال کردن پتانسیل های جذابیت چهره فرد ، جنبه سلامتی مهمی دارد.

درمان ارتودنسی با تصحیح مشکلات فک و دندان ، عملکرد صحیح را به دهان می بخشد و در نهایت سلامتی بیشتری برای فرد به همراه خواهد داشت.

درمان ارتودنسی در سنین پایین و جلوگیری از ارتودنسی در بزرگسالان

اگر به هر دلیل موفق به درمان ارتودنسی در سنین پایین نشده اید ایرادی ندارد ، اما بهتر است به افرادی که در سنین پایین هستند این فرصت را بدهید درمان خود را از همین حالا شروع کنند تا با سختی درمان ارتودنسی در بزرگسالان و جراحی فک و صورت روبرو نشوند.

برخی از ناهنجاری های فکی و دندانی در سنین پایین امکان درمان ندارند و این مسئله ممکن است به دلیل رشد ناکافی فک باشد و مجبورید تا تکمیل شدن رشد صبر کنید ، در هر حال با بالا رفتن سن شدت ناهنجاری بیشتر و در نهایت باید درمان ارتودنسی را شروع کنید.

عوارض عدم شروع درمان ارتودنسی در بزرگسالان

سردرد

گوش درد

مشکل در جویدن غذا ، صحبت کردن و گاز زدن

مشکلات گوارشی روده و معده به علت ناتوانی در جویدن غذا به طور مناسب

درد فک

ایجاد پلاک روی دندان های کج و روی هم افتاده و پوسیدگی دندان ها

بیماری های لثه سپس تحلیل لثه و استخوان

سائیدگی دندان ها

بروز بیماری های TMD فکی

افزایش طول درمان ارتودنسی

ارتودنسی سرامیکی

استفاده از روش های ارتودنسی نظیر ارتودنسی سرامیکی دیده شدن ابزار های ارتودنسی را در دهانتان به حداقل می رساند و و قطعا احساس بهتری خواهید داشت.

ارتودنسی سرامیکی به دلیل همرنگ بودن براکت ها با دندان ها هنگام لبخند زدن کمتر دیده می شود.

ارتودنسی لینگوال

روش دیگری به نام ارتودنسی لینگوال نیز وجود دارد که تفاوت آن در نحوه بسته شدن در دهان است ، بر خلاف ارتودنسی با براکتهای فلزی و سرامیکی ، ارتودنسی لینگوال پشت دندان ها نصب می شود و امکان دیده شدن آن وجود ندارد.