وجه تمایز ارتودنسی دیمون با دیگر روش‌ها تنها به بریس‌ها و سیم‌ها محدود نمی‌شود، این روش در حقیقت طریقه کاملاً جدیدی از درمان بیماران است. در روش‌های قدیمی ارتودنسی غالباً باید دندان سالم کشیده می‌شد و یا از وسیع کننده کام برای ایجاد فضا استفاده می‌شد. چنین رویکردی غالباً ناراحتکننده بود، زمان بیشتری می‌برد و قوس باریک‌تر و شکل تختی را به‌جا می‌گذاشت. حال آن‌ که در انواع ارتودنسی دیمون نیازی به کشیدن دندان نیست و جابجایی با تکیه بر نیروهای ملایم حساس به عوامل زیست شناختی صورت می‌گیرد؛ دستاورد ارتودنسی با بریس دیمون چهره‌ای جذابتر است که لبخندی با دندان‌های صاف و مرتب بر آن نقش بسته است.

یکی از درمان‌های پرطرفداری که در گروه ارتودنسی ایده‌آل ارائه می‌شود ارتودنسی با براکت‌های سلف لیگیت به روش دیمون است. با بهره‌گیری از بریس‌های جدید می‌توان سریع‌تر و آسان‌تر از گذشته به لبخندی زیبا دست یافت.

مشاورین ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی ایده ال همواره آماده انجام خدمات مشاوره و پاسخگویی به پرسش‌های شما درباره روش های ارتودنسی مورد استفاده در این کلینیک از طریق شماره تماس‌های ۰۲۱-۶۶۳۸۱۱۹۵-۹ و ۰۲۱-۷۷۷۳۱۰۰۷-۹ به شما عزیزان می باشند.

ساز و کار عملکرد ارتودنسی دیمون

بریس‌های دیمون از ساز و کاری لغزشی برای نگه داشتن سیم قوسی استفاده می‌کنند و به این ترتیب فشار روی دندان‌ها کاهش می‌یابد و دندان می‌تواند آزادانه‌تر و سریع‌تر حرکت کند، بدون آن که بیمار متحمل ناراحتی قابل توجهی شود.

در براکت‌های سلف لیگیت به جای کش از گیره مخصوص برای تسهیل حرکت دادن دندان‌ها توسط سیم استفاده می‌شود. این گیره‌ها فشار روی دندان را کاهش می‌دهند و چون کشی وجود ندارد، نیاز به دستکاری کمتری دارند.

با استفاده از براکت‌های سلف لیگیت دیمون دیگر نیازی به کش یا بست‌های فلزی نیست و درمان بدون تحمل فشار شدید روی دندان‌ها انجام می‌شود.

مزایا

متخصصان ارتودنسی کلینیک ایده‌آل در روش دیمون سه مولفه اصلی را با یکدیگر ترکیب می‌کنند، این سه در کنار یکدیگر درمان را سریع‌تر، تعداد مراجعه به متخصص را کمتر و راحتی بیمار را بیشتر می‌کنند و نتایج دلخواه بیمار را به دست می‌دهند.

بنابراین مزایای اصلی ارتودنسی دیمون به شرح زیر است:
درمان سریع

با این روش زودتر از آنچه که فکرش را بکنید، به نتیجه می‌رسید. هر چند زمان درمان متغیر است، اما بر اساس پژوهش‌های بالینی مدت درمان به روش دیمون حداقل شش ماه کوتاه‌تر از روش‌های دیگر است.
راحتی بیشتر بدون تحمل فشار

ارتودنسی دیمون در مقایسه با بریس‌های قدیمی بسیار راحت‌تر است و چون در آن از کش استفاده نمی‌شود، نیازی به محکم کردن ندارد، پس با بافت‌ها و دندان‌ها مهربان‌تر است.

در بریس‌های دیگر از کش یا گیره‌های فعالی استفاده می‌شود که سیم را در جای خود نگه می‌دارند. نتیجه این رویکرد طولانی‌تر شدن درمان و تحمیل درد به بیمار است.
لبخندی زیبا برای تمام عمر

با براکت‌های شفاف دیمون درمانی سریع، آسان و مهم‌تر از همه عملاً نامرئی را تجربه می‌کنید. ارمغان روش دیمون لبخندی مسحور کننده است.
عدم بروز مشکلات گفتاری

برخی بیماران هنگام استفاده از پلاک‌های دیگر روش‌های ارتودنسی دچار مشکلات گفتاری می‌شوند، حال آن که با بریس‌های شفاف دیمون دیگر لازم نیست نگران این اشکالات خجالت‌آور باشید.
کاهش تعداد مراجعات

درمان با ارتودنسی دیمون تعداد دفعات مراجعه به متخصص را در مقایسه با درمان با بریس‌های قدیمی یا پلاک‌های ارتودنسی نامرئی کاهش می‌دهد. بیمارانی که به روش دیمون درمان می‌شوند، به طور متوسط هفت بار کمتر از بیمارانی به مطب مراجعه می‌کنند که از درمان‌های قدیمی ارتودنسی استفاده می‌کنند. شکی نیست که به این ترتیب بیمار با توجه به زندگی پرمشغله و ترافیک سنگین خیابان‌ها راحت‌تر خواهد بود.
تمیز کردن راحت

حلقه‌های الاستومری بریس‌های قدیمی باکتری و جرم یا پلاک بیشتری را در اطراف خود جمع می‌کرد و منجر به بروز مشکلات شدید لثوی می‌شد. حال آن که بریس‌های شفاف دیمون برخلاف بریس‌های قدیمی از این حلقه‌های الاستومری یا کش‌ها استفاده نمی‌کند و به این ترتیب راحت‌تر می‌توان بریس‌ها را تمیز کرد.

مدت استفاده از بریس‌ها

درمان با بریس‌های دیمون معمولاً کوتاه‌تر از دیگر روش‌ها است و این سرعت به معنای تعداد ویزیت‌های کمتر و سریع‌تر رسیدن به لبخندی زیباتر است. قول می‌دهیم که از سرعت و تاثیرگذاری ارتودنسی دیمون شگفت‌زده خواهید شد.

مدت زمان ارتودنسی دیمون ۶ ماه از دیگر روش‌های ارتودنسی کوتاه‌تر است.
تعداد ویزیت‌ها در این روش کمتر است.

آیا ارتودنسی دیمون دردناک است؟

بیمار با بهره‌گیری از این رویکرد جدید ارتودنسی در مدت زمان درمان راحت‌تر خواهد بود، از مزایای بریس‌های دیمون اینست که ساز و کار لغزشی منحصر به فردی دارند که این امکان را برای متخصص فراهم می‌آورد تا نیروهای بسیار ملایم‌تری را برای حرکت دادن دندان به سمت مورد نظر اعمال کند. بنابراین ارتودنسی دیمون راحت‌تر و کوتاه‌تر است. بسیاری از بیمارانی که از ارتودنسی دیمون استفاده کرده‌اند، در طول درمان ناراحتی بسیار کمی را تجربه کرده‌اند.
بریس های شفاف دیمون?

بریس‌های شفاف و عملاً نامرئی دیمون در مقایسه با پلاک‌های قدیمی و بریس‌های فلزی از مزایای قابل توجهی برخوردار است. بریس شفاف بخشی از ارتودنسی ابداعی دیمون است که در آن بریس‌های بدون کش با سیم‌های پیشرفته‌ای ترکیب می‌شود که امتیاز آن در تسریع و تسهیل درمان و خلق لبخندی زیبا و چهره‌ای جذاب اثبات شده است.

ارتودنسی با بریس‌های شفاف دیمون که توسط متخصصان ماهر ارتودنسی ارائه می‌شود، شاخص‌ترین نقاط قوت بریس‌های قدیمی و ارتودنسی نامرئی را با هم درآمیخته است تا تجربه‌ی درمانی متمایز و بهره‌مندی از نتایجی فراتر از دندان‌های صاف را ممکن سازد.

نتایج

ارتودنسی دیمون مبتنی بر فلسفه درمانی منحصر به فردی است که هدف آن تنها صاف و مرتب‌کردن دندان نیست. از متخصص ارتودنسی انتظار می‌رود کلیت یعنی شکل صورت، نیمرخ و موارد متعدد دیگر را در نظر بگیرد.

بسیاری از بیماران نه تنها در دندان‌ها که در کل صورت متوجه تغییر محسوسی می‌شوند و از مزایای زیر برخوردار می‌گردند:

لبخندی به پهنای صورت که به بهای کشیدن چند دندان تمام نشده است.
بهبود تعادل صورت و زیباتر شدن چهره
صاف‌تر شدن خطوط شکل دهنده گونه که باعث می‌شود لبخندهای باریک خوشایندتر شود.
به جا گذاشتن مثلث‌های تیره کمتر در گوشه‌های داخلی دهان
دندان‌های صاف‌تر و مرتب‌تر و کمتر شدن قابل توجه به‌هم‌فشردگی و کجی دندان‌ها
جوان‌تر شدن صورت

بسیاری از بیماران پس از گذشت فقط ده هفته متوجه تغییرات چشمگیری می‌شوند.
هزینه ارتودنسی دیمون

هزینه ارتودنسی دیمون در مجموع به وضعیت دندان‌ها بستگی دارد و متغیر است. دکتر ارتودنسی پس از معاینه هزینه درمان را با توجه به نیازهای خاص هر بیمار اعلام می‌کند. دشواری و طول مدت درمان، پوشش بیمه، محل سکونت و … عامل‌هایی هستند که هزینه درمان را تعیین می‌کنند.
پرسش‌های متداول

آیا سرعت ارتودنسی دیمون به معنای به معنای ایمن نبودن یا دردناک بودن آن است؟

خیر. سرعت ارتودنسی دیمون مرهون به کارگیری نیروهای بسیار ملایم‌تر و حساس‌تر در مقایسه با بریس‌های قدیمی است. ماهیت سایش پایین این روش باعث می‌شود دندان‌ها راحت‌تر به سمت مورد نظر حرکت کند و هماهنگی اجزاء صورت بیشتر شود. از سیم‌های تیتانیومی “حافظه‌دار” بسیار سبک برای هدایت دندان به سمت دلخواه استفاده می‌شود. در حقیقت بیماران در طول درمان ناراحتی بسیار اندکی را تجربه می‌کنند.

آیا بریس‌ها بزرگ و حجیم هستند؟

به هیچ وجه! بریس‌های دیمون در مقایسه با بریس‌های قدیمی بسیار کوچکتراند و مواد جدید به کار برده شده آنها را کاملاً متمایز از دیگر بریس‌ها می‌سازد.

چه موادی در بریس‌های دیمون به کار برده می‌شود؟

بریس‌های فلزی ارتودنسی دیمون از دو ماده استیل ضد زنگ یا پلی کربنات تهیه می‌شود و دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد.

بریس‌های شفاف دیمون از سرامیک تهیه می‌شود تا در عین دوام بالا زیبا نیز باشد.

در ارتودنسی دیمون از سیم‌های مختلفی استفاده می‌شود که از مواد گوناگون، محلول بدون نیکل و در اندازه‌های مختلف تهیه می‌شود. با متخصص ارتودنسی در مورد تعیین بهترین محلول مشورت کنید.